Bu içeriğimizde PGA Tour 2K23 isimli video oyununun oynamaya değer olup olmadığına değiniyor, nasıl bir oyun olduğundan bahsediyoruz.

Açıkçası golf türü tüm oyunculara hitap eden bir tür değil. Yani örneğin futbol oyunları ile karşılaştırdığınız zaman golf oyunlarının çok daha az kişiye hitap ettiği ortayda. Ancak yine de PGA Tour 2K23 özenerek oluşturulmuş olan oyunlardan biri ve her ne kadar bazı eksik yanları bulunsada tercih edilebilecek olan oyunlardan biridir.

Öncelikle oyun içerisinde yeni bir topa vuruş mekaniğinin etkilenmiş olmasının önceki oyun ile arasındaki en büyük fark olduğunu söyleyebiliriz. Öte yandan genel olarak oyunda gerek grafiksel gerekse oynanış açısından bir önceki oyundan tam anlamıyla ayırt edebileceğiniz hususlar bulunmamakta yani oyunun pek çok noktada eski oyun ile aynı gibi gözüken bir yapıda olduğunu söyleyebiliriz.

Açıkçası 2K video oyunlarının oyuncular açısından en sıkıcı yanlarından biri oyun içi satın alımların sunuluyor olmasıdır. Ancak bu oyunda satılan eşyaların neredeyse tamamı kozmetik içerikler olup, yalnızca özel bazı sopalar var ama bunlar da güç konusunda aşırı bir fark oluşturmuyor. Bir taraftan avantaj sağlayıp bir taraftan da dezavantaj oluşturacak şekilde dizayn edilmişler.

Görsel açıdan güzel gözüken oyunun optimizasyon konusunda da başarılı bir yapım olduğu ifade edilebilir ve yapım müzik ile ses konusunda da yine başarılı olan video oyunlarından biri olarak öne çıkmaktadır. Açıkçası oyunun piyasadaki en iyi golf oyunlarından biri olduğunu söyleyebiliriz. Oyun içerisinde kendi oluşturmuş olduğunuz karakterlerin yanında Tiger Woods gibi ünlü golfçüleri veya Stepy Curry gibi basketbolcuları da kontrol etme şansınız bulunuyor ve oyunun karakter özelleştirme bakımından zengin bir oyun olduğunu söyleyebiliriz ve bu da oyuna keyif katan unsurlardan biri olarak öne çıkmaktadır.

(Visited 5 times, 1 visits today)