Gelen haberler iPhone 14 akıllı telefonunun üretimine başlandığı yönünde. Önümüzdeki ay seri üretime girecek olan model, iPhone 13’ü saf dışı bırakacak. İşte habere ilişkin tüm detaylar…

Apple’ın iPhone serisi kapsamında yeni modeller görmeye devam etmekteyiz. Gelen haberler şimdi de iPhone 14 üretiminin başladığı yönünde. Böylece iPhone 13 serisi artık yavaş yavaş eskiyecek. Eylül ayında yeni bir iPhone serisini tanıtması beklenen Apple’ın söz konusu serisi iPhone 14 olacak ve bu seri kapsamında dört farklı model tanıtacak. Şimdiden üretime başlayan Apple, çip krizi , enerji krizi v.b. sorunlar nedeniyle iPhone 14 üretiminde bir sorun yaşamamak adına üretime şimdiden başlamış durumda.

Apple ile ilgilenen analistler, büyük ekonomilerin resesyona girmesi halinde Apple’ın iPhone satışlarının bütün anlamda telefon endüstrisinden daha iyi performans göstereceğine inanmaktalar. Üst düzey telefon pazarına odaklanan Apple’ın, gıda ve yakıt gibi temel ihtiyaçlardaki enflasyonun yüksek bütçeli müşterilerini fazla etkileyeceği düşünülmüyor. Bu yüzden analistlere göre Apple’ın ürünleri yine büyük bir hızla satılmaya devam edecek çünkü şirket giriş segment ve orta segmentten ziyade üst segmente odaklanıyor ve fiyat olarak genelde pahalı ürünler sattığından müşterilerinin de genelde durumu iyi olan kişiler olduğu ortada.

Apple’ın fabrikalarından biri önümüzdeki süreçte iPhone 13 modelinin üçte birini üretmeye odaklanacak olup, sonrasında ise yavaş yavaş bu üretim hattı iPhone 14’e kaydırılmış olacak. Fakat Apple sevkiyatlar açısından iPhone 13 modelinin oldukça iyi performans göstermekte olduğunu belirtmekte. Bu arada bu yıl çıkacak olan iPhone 14 modellerinin beklenenden biraz daha pahalı olması, fiyat artışının 100 Dolar seviyesinde gerçekleşmesi bekleniyor. Örneğin iPhone 14 Pro modelinin 1100 Dolardan başlayan fiyatlarla satılması bekleniyor. Buna rağmen iPhone 14 serisinin satış döneminin oldukça başarılı geçmesi de beklentiler arasında yer alıyor.

(Visited 2 times, 1 visits today)