Apple şirketi hem 2022 model iPad Air tableti hem de 2022 model iPhone SE 3 akıllı telefonuna yönelik olarak beklenen duyuruyu gerçekleştirdi. Cihazların ikisi de lansman etkinliği ile tanıtıldı!

Teknoloji şirketlerinden Apple, sahip olduğu Pazar payı ve inovasyoncu yapısı ile her adımı haber olan şirketlerden biri ve şimdi önemli bir tanıtım gerçekleştirdi. Apple’ın iPhone SE 3 ve iPad Air 2022 modelleri uzun süredir konuşuluyor ve ne zaman piyasaya sürülecekleri merak ediliyordu. Buna yönelik olarak yeni gelişmeler meydana geldi.

Apple’ın iPhone SE 3 telefonu ve iPad Air tabletiyle ilgili olarak yapılan lansman etkinliği sırasında tanıtım tertip edildi. Peek Performance etkinliği esnasında iPad Air 5 modelinin tanıtımını da gerçekleştirilirken şirket yeni nesil tablette M1 çipine yer verecek. Tablet böylece performans olarak mevcut iPad Pro, MacBook Pro gibi modellere kafa tutacak.

Tanıtılan bir diğer ürün iPhone SE 3 olup, telefon hakkında son zamanlarda çok fazla haber ve sızıntı dolaşmakta idi. Peek Performance etkinliği sırasında en dikkat çeken cihaz olan iPhone SE üçüncü nesil modeli, tasarım olarak ise hayal kırıklığına neden olabilir çünkü tasarım çizgisi bakımından hala eski tasarımını büyük oranda koruyor ve bu noktada büyük bir değişim sunmuyor.

A15 Bionic yonga setinden gücünü almakta olan telefon, 4.7 inç büyüklüğünde LCD ekrana sahip ve ekranı Retina HD panel yapısında. Ürünün ekran çözünürlüğü ise 1334×750 piksel olup, cihazda 625 nit maksimum parlaklık değeri bulunuyor. Telefon 12 MP arka kameraya , 7 MP selfie kamerasına sahip. Cihaz siyah, kırmızı ve beyaz olmak üzere üç renk seçeneğiyle satılacak olup fiyatı 429 Dolar seviyesinden başlayacak ve 18 Mart günü itibariyle ön siparişlere açılacak. Bu bağlamda 10 gün sonra kullanıcıların artık ürünü ön sipariş ile de olsa sipariş edebileceğini belirtelim.

(Visited 29 times, 1 visits today)