Bu içeriğimizde iPhone akıllı telefonunuzu zarar vermeden nasıl temizleyebileceğinizle ilgili olarak bilgiler veriyoruz. İşte detaylar…

Akıllı telefonların dışını ve şarj girişini zaman zaman temizlemek gerekmektedir. Yapılacak olan düzenli temizlik, kişinin mikrop kapmaması için önemlidir. Özellikle korona virüsü zamanını yaşadığımız şu günlerde akıllı telefonu temiz tutmak bir hayli önem teşkil etmekte olup, kişiler telefonlarını belli zaman aralıklarıyla silmelidir.

Telefonunuzu silerken yumuşak bir bez veya mendil kullanmanızı öneriyoruz. Mendile eser miktarda kolonya döküp telefonunuzu fazla bastırmadan ovalamak suretiyle cihazınızı mikroplardan arındırabilirsiniz. Kolonyanın mikrop kırma özelliği bulunmakta olup bundan yararlanabilirsiniz.

Günümüzde iPhone telefonların çoğunun suya ve toza karşı dayanıklılığı bulunmaktadır. Ancak şarj bağlantı noktası her şeye rağmen hassas bir şekilde temizlenmelidir. iPhone telefonunuzu her ne kadar kılıf içerisinde tutsanız da Lightning bağlantı noktası çoğu kez açık kalacağından telefonunuzu cebinizde veya çantanızda tutmak bağlantı noktasında kalıntılar oluşmasına neden olabilir.

Lightning bağlantı noktasında biriken istenmeyen şeyler, iPhone telefonunuzun şarj hususunda sorun yaşamasına neden olabilmektedir. İlk olarak ışık kaynağını alın ve cihazın ne kadar kirli olduğunu görmek için bağlantı noktasını inceleyin. Kirli olduğunu görüyorsanız tahta kürdan yardımıyla hafifçe içeriye sokarak fazla zorlamadan temizleyiniz.  Eğer bir iPhone telefonu Apple mağazasına götürüp düzgün şarj olmadığından bahsederseniz oradaki teknisyen ilk olarak muhtemelen şarj bağlantı noktasını temizlemeyi deneyecektir.

iPhone bağlantı noktası olan Lightning üzerinde bir hasarın oluşması iPhone cihazın düzgün bir şekilde şarj olamamasına ve pahalı bir onarıma neden olmakta olup, bu sebeple bağlantı noktasını temizlediğiniz sırada hasara sebep olabilecek metal nesnelerden kaçınmanız gerekmektedir. Aynı zamanda girişi kırma riski olduğundan fazla basınç uygulamadan temizlik yapılmalıdır.

(Visited 17 times, 1 visits today)