Oppo markası Watch 2 akıllı saatine yönelik olarak yeni yazılım güncellemesi yayınladı. ColorOS Watch 3.0 çıktı. İşte habere ilişkin detaylar…

Çin merkezli teknoloji şirketlerinden Oppo, giyilebilir cihazları için yazılım güncellemesi yayınlamayı sürdürüyor. Şirket Oppo Watch 2 için yeni bir yazılım güncellemesi yayınladı. Akıllı saat için ColorOS Watch 3.0 güncellemesi çıktı.

Geçtiğimiz Temmuz ayında Çin’de piyasaya sürülen Oppo Watch 2 modeli, ilk çıktığında ColorOS Watch 2.0 işletim sistemini çalıştırmakta idi. Yayınlanan yeni yazılım güncellemesi yeni fonksiyonları da beraberinde getiriyor. Kademeli bir şekilde dağıtılmakta olan güncellemenin bir hafta içerisinde tüm dünyaya ulaşması bekleniyor.

Yayınlanan yazılım güncellemesi uygulama simgelerinde görünüm değişikliği sunmasının yanı sıra çeşitli kullanıcı ara yüzü değişiklikleri sunuyor. Aynı zamanda sistem iyileştirmeleri sunmakta olan güncelleme, takvim uygulamasını ekliyor ve hata düzeltmeleri ile çeşitli geliştirilmiş kararlılık iyileştirmeleri sunuyor.

Güncellemeyle pil sağlığı uygulamasında değişikliğe gidilirken akıllı saatin pilinin tamamen şarj olduğunu hatırlatan işlev dahil edildi. Yazılım güncellemesi uyku programının Oppo Watch akıllı saati ile Oppo telefon arasında senkronize edilebilmesini sağlamasının yanı sıra uyku modu 2.0’ı dahil ediyor. Uyku zamanı hatırlatıcıları ve uyku ipuçları sağlıyor. Aynı zamanda uyku izleme raporu sunuyor. Yayınlanan güncelleme genel itibariyle daha iyi bir Oppo Watch 2 deneyimi sunmasıyla öne çıkıyor.

Oppo Watch 2 özellikleri

Oppo’nun Watch 2 akıllı saatinin 1.91 inç büyüklüğünde ekranı bulunmakta olup cihazın ekranı 402 x 476 piksel çözünürlük sunuyor ve kavisli AMOLED yapıda. Snapdragon 4100 ve Apollo 4b işlemciye sahip olan akıllı saat, 1 GB RAM ve 8 GB dahili depolama birimi kullanıyor. Üründe ortam ışığı sensörü, EKG sensörü, hava basıncı sönsörü, barometrik basınç sensörü, optik kalp atış hızı sensörü gibi fonksiyonlar bulunuyor.

(Visited 10 times, 1 visits today)