Bu içeriğimizde kısa sürede bitirebileceğiniz mini dizilere değiniyoruz. İşte tek oturuşta sizi ekrana kilitleyebilecek niteliklere sahip olan mini diziler…

Türk dizileri genelde oldukça uzun sürdüğü için pek çok insan bu tarz dizileri takip etmekten sıkılabiliyor. Günümüzde dijital içerik platformlarının çok yaygın hale gelmesiyle tek sezonluk ve az bölümlü, size keyifli vakit geçirebilecek olan mini dizileri tercih edebilirsiniz.

Ekrana kilitlenmenize neden olacak mini diziler:

Band of Brothers

Stephen Ambrosa tarafından yazılan Band of Brothers isimli Romandan uyarlanan 10 bölümlük televizyon dizisi serisi olan Band of Brothers’ta Abrose’nin Easy Bölüğü’nden yatta kalanlar ile gerçekleştirdiği röportajlar işlenmekte, savaşın ardından yazılan anı kitaplarından yararlanılmaktadır. IMDb puanı 9.4 olan güçlü bir savaş dizisidir.

The Queens’s Gambit

Bir romandan uyarlanan dizi, Amerikan dramatik televizyon mini dizisi olup toplam 7 bölümden oluşmaktadır. Dizinin başrolünde Anya Taylor Joy yer almaktadır. Dizide dünyanın en büyük satranç oyuncusu olma hedefi olan Elizabeth Harmon’un başından geçenler konu edilmektedir. IMDb puanı 8.9 olan dizi bu bağlamda sevilen eserlerden biridir.

Şahsiyet

Katip memurluğundan emekli olan Agah Beyoğlu ile cinayet büro amirliğindeki tek kadın polis olan Nevra’nın kesişen yollarını nefes kesici bir dille anlatan Şahsiyet dizisi ilk olarak PuhuTV’de yayınlanmıştır. İzleyicilerin büyük beğenisini toplayan dizi daha sonrasında Show TV üzerinde yayınlanmıştır. 12 bölüm sonra final veren dizi, kailteli mini dizilerden biri olarak biliniyor.

When They See Us

1981 yılında Amerika Central Park’ta meydana gelen tecavüz olayında suçlananları ve mahkeme sürecini konu edinmekte olan When They See Us dizisi, Caleel Harris, Ethan Herisse , Asante Blackk gibi oyunculara sahiptir. 8.9 gibi yüksek bir IMDb puanı olan dizi, Primetime Emmy Ödülleri kapsamında 11 dalda aday olmuştur.

(Visited 2 times, 1 visits today)