Honor markasının yeni dizüstü bilgisayar modeli MagicBook 16 Türkiye’de de piyasaya sürülecek. Honor tarafından yapılan açıklamayla cihazın ülkemiz pazarında da olacağı resmileşti.

Teknoloji markalarından Honor, ülkemizde yakından tanınan akıllı telefon üreticilerinden biri olup, telefon kategorisinin yanı sıra dizüstü bilgisayar alanında da çalışmalar sergiliyor. Gelen bilgiler şirketin MagicBook 16 isimli, üst seviye özelliklere sahip olan dizüstü bilgisayarını Türkiye’de piyasaya süreceğini gösteriyor.

Honor MagicBook 16 dizüstü bilgisayarının 512 GB depolama alanı bulunmakta olup cihaz 16 GB RAM kullanıyor. Uzun süreli kullanım imkanı ile dikkat çeken dizüstü bilgisayarın ekranı 16,1 inç büyüklüğünde IPS yapıda olup, ürünün çerçeveleri 5.1 mm yapıda. Yüzde 87,3 ekran gövde oranına sahip olan dizüstü bilgisayarın 170 derece görüş açısı bulunuyor. Ürün TÜV düşük mavi ışık sertifikasına da sahip olup, böylece normal ekranlara göre daha az gözü yoruyor.

AMD’nin Ryzen 5600H işlemcisi ile çalışmakta olan dizüstü bilgisayar, 56 Wh kapasiteye sahip olan batarya kullanıyor.  Böylece uzun bir süre boyunca tekrar şarj etmenize gerek kalmadan kullanabiliyorsunuz. MagicBook 16 ürünü kutusundan 65 Watt hızlı şarj cihazı ile çıkmakta ve böylece yaklaşık 1.5 saat içerisinde %0’dan %100’e şarj olabiliyor.

Arkadan aydınlatmalı klavyeye sahip olan dizüstü bilgisayar alüminyum metal gövde kullanıyor. Türkiye fiyatının ne kadar olacağı şu an için belli olmayan dizüstü bilgisayar, Wi-Fi 6 ve Bluetooth 5.1 desteği sunuyor. Ağırlığı 1.84 Kilogram olarak ölçülen MagicBook modelinin parmak izi sensörü de bulunmakta olup, böylece ona sahip olan kullanıcılar bilgisayarı hızlı ve güvenilir bir şekilde çalıştırabilecek.

Bilgisayarda yer almakta olan işletim sistemi sürümünün ise Windows 11 olduğunu belirtelim. Doğrudan işletim sistemi yüklü olarak gelecek olan bilgisayara böylece baştan işletim sistemi yüklemek gerekmeyecek. Habere ilişkin görüşlerinizi aşağıdaki yorum bölümünden bizlerle ve diğer okuyucularımızla paylaşabilirsiniz.

(Visited 12 times, 1 visits today)