Popüler video oyunlarından Max Payne için yeni bir çalışma yapıldığı, serinin ilk iki oyununun remake sürümlerinin piyasaya sürüleceği duyuruldu.

Video oyunlarından bazıları vardır ki oldukça eski olsa bile yeni pek çok oyun onun verdiği tadı veremez. İşte Max Payne 1 tam da böyle bir oyundu. Max Payne 1 2001 yılında çıkan oldukça eski bir oyun olmasına rağmen günümüzde bile hala zaman zaman oynanmakta. Gerek hikayesi gerekse oynanışı ile taktir toplayan oyundan iki yıl sonra 2003 tarihinde çıkan Max Payne 2 : The Fall of Max Payne de çok sevilmişti ve hatta ilk oyunun üzerine yeni tuğlalar koymayı başarmıştı.

Son zamanlarda pek çok eski popüler oyunun yenilenen sürümlerinin Remake adı altında piyasaya sürüldüğüne şahit olduk ve şimdi aynı durum Max Payne serisi için de geçerli oluyor. Max Payne serisinin geliştiricisi olan Remedy tarafından yapılan açıklamada ilk iki oyunun remake sürümünün çıkarılacağı müjdesi verildi.

Max Payne serisinin iki eski oyunu hem yeni nesil konsollarda hem de Windows bilgisayarlarda yenileniş sürümleri ile yer alacak. Üstelik yeni remake oyunlar AAA prodüksiyonlu olacak ve bu bağlamda kaliteli oyunlarla karşılaşacağız gibi gözüküyor.

Rockstar Games kurucusu ve CEO’su olan Sam Houser tarafından yapılan açıklamada Remedy’nin kendilerine orijinal Max Payne oyunlarını yeniden yapmak için geldiğini, Max Payne çalışmasına yönelik hayranlık duyduklarını ve Remedy’nin yeni versiyonlarını yapmak için sabırsızlandıklarını söyledi.

Henüz konsept aşamasında olan Max Payne remake sürümlerine ilişkin detayları önümüzdeki haftalarda öğrenmeye başlayacağız. Max Payne serisinin 2000’li yılların en iyi oyun serilerinden biri olduğu bilinmekte iken serinin remake sürümünün nasıl bir pefrormans ortaya koyacağı şimdiden büyük merak konusu oldu. Habere ilişkin görüşlerinizi aşağıdaki yorum bölümünden bildirmeyi unutmayın.

(Visited 32 times, 1 visits today)