Teknoloji şirketlerinden Microsoft, popüler mobil uygulamalardan Teams’in kullanım oranlarından dolayı bir hayli memnun. Şirket pandemi dönemini iyi atlatıyor. İşte habere ilişkin tüm detaylar…

Yazılım devlerinden Microsoft, dünya üzerinde oldukça yaygın hale gelen video konferans hizmetleriyle ilgili atılımda bulunmuştu. Pandemi sebebiyle insanların bir araya daha nadir geldiği şu günlerde Microsoft, video konferans hizmeti olan Teams ile önemli başarılar yakaladı.

Microsoft Teams, dünya çapında giderek daha fazla kullanıcıya ulaşıyor. Microsoft’un açıkladığı son rakamlara göre Teams uygulamasını dünya üzerinde 270 milyondan fazla aktif kullanıcı kullanıyor. Teams ile ilgili en son altı ay önce verilerini açıklayan Mircrosoft, altı ay önceki açıklamasında uygulamanın 250 milyon kullanıcıya sahip olduğunu duyurmuştu. Bu bağlamda Teams uygulamasının kısa sürede 20 milyon daha aktif kullanıcıya ulaşarak önemli bir başarı kazandığı söylenebilir.

Konuyla ilgili açıklamalar yapan Microsoft CEO’su Satya Nadella, açıklamasında Teams uygulamasının üç aylık mali raporunda büyümesinin cesaret verici olduğunu, ancak bu büyümenin zaman içerisinde yavaşlamasını beklediklerini duyurdu. Bu açıklamalara rağmen Teams üzerinde güncellemeler ve yükseltmelerle ilgili olarak hala çalışmalar yapan Microsoft, son versiyonda kullanıcılara sohbet mesajlarına tepki olarak emoji kullanma, sesli asistan Cortana’yı kullanma gibi önemli yenilikler sunmuştu. İlerleyen süreçte yeni versiyonların sunulması ve bu bağlamda yeni pek çok özelliğin daha dahil edilmesini bekliyoruz.

Microsoft, 2021 yılının ikinci çeyreğini bir hayli başarılı bir şekilde geçirmişti ve bunda Teams’ın payı büyük idi. Şirket Windows OEM gelirini de bir önceki yıla nazaran %25 artırmayı başararak dikkatleri üzerine çekmişti. Aynı zamanda ticari ürünler ve bulut hizmetleri geliri %13 artan şirket, gelirlerini %20 , net gelirlerini ise %21 oranında artırmayı başardığını bildirmişti.

(Visited 16 times, 1 visits today)