Yeni içeriğimizde yapıları itibariyle Discord uygulamasına bir hayli benzemekte olan iletişim uygulamalarına değiniyor ve bu hususta bilgilere yer veriyoruz. İşte konuya ilişkin detaylar…

İletişim uygulamaları konusunda popüler yazılımlardan biri olan Discord, özellikle gençler tarafından yaygın olarak kullanılıyor ve daha çok oyun sırasında iletişim için yararlanılan bir uygulama olarak öne çıkıyor. Uygulama ile oyuncular oyun oynadıkları esnada birbirleri ile iletişim kurabiliyorlar.

Discord uygulaması yerine farklı bir uygulama tercih etmek isteyenler için Discord’a benzeyen iletişim uygulamalarına değinecek olursak;

Teamspeak

Discord’un en büyük rakiplerinden biri olarak bilinen Teamspeak, kullanıcıların özel sunucular oluşturmasına izin verip sohbet odalarında birbirleriyle sesli ve mesaj yoluyla iletişim kurulmasını sağlıyor. Oyun içi iletişim için oldukça yaygın olarak kullanılıyor.

Steam Chat

Steam’in sahibi Valve tarafından sunulan bir program olan Steam Chat, Discord’a alternatif olarak gösterilebilecek en iyi örneklerden biridir. Ücretsiz olarak kullanabileceğiniz ve metin – sesli sohbet imkanı bulabileceğiniz kaliteli bir uygulama olduğunu belirtebiliriz.

Skype

Microsoft’un Skype uygulaması, bir zamanların meşhur Windows Live Messenger’ının zaman içerisinde yerini alan bir yazılım oldu. Ancak Skype uygulamasının onun kadar popüler hale gelemediğini de belirtmek gerekiyor. Yine de hatnrı sayılır sayıda kullanıcı kitlesi bulunmaktadır. Uygulama üzerinde emoji, ses kaydı, çıkartma, video v.b. gönderimi yapmak da mümkün olmaktadır.

 

Mumble

Düşük gecikmeli sesli arama maksadıyla tasarlanmakta olan açık kaynak kodlu bir VoIP platformu olan Mumble, tarayıcı desteğine sahip değildir. Kullanabilmek için Mumble istemcisini indirmek gerekmektedir. Ücretsiz olarak kullanabilirsiniz ve özellikle ses kalitesi bakımından gayet başarılı bir yazılım olduğunu söyleyebiliriz.

Microsoft Teams

Microsoft teams programı görüntülü arama yapılabilmesine imkan tanımaktadır ve platform aynı zamanda mesajlaşarak iletişim kurabilmenize de imkan sağlamaktadır.

(Visited 39 times, 1 visits today)