Sohbet uygulamalarından Microsoft Teams üzerinde sohbetlerin nasıl silinebileceğiyle ilgili olarak bilgilere yer vermekteyiz. İşte detaylar…

Özellikle pandeminin çıkmasından sonra oldukça popüler hale gelen Microsoft Teams, uzaktan çalışanlar tarafından yaygın olarak kullanılan bir uygulama oldu. Peki artık Microsoft Teams hesabınızda mesajlara ihtiyacınız yok ise silme işlemlerini nasıl yapabilirsiniz?

Öncelikle Microsoft Teams sohbetlerini tamamen silme gibi bir imkanınız bulunmadığını belirtelim. Ancak sohbet temizleme, gizleme işlemleri yapmanız mümkün. Örneğin “Retention Policy” oluşturma işlemini uygulamanız mümkündür. Bu noktada Microsoft hesabınıza giriş yapmanızın ardından “Information Governanace > Retention Policies > New Retention Policy adımlarını izleyiniz.

Oluşturulacak olan Retention Policy sayesine ilk adımda isim verilmekte olup Description kısmından da açıklama eklenmektedir. Location bölümünde Teams Chats seçilerek Included bölümünden uygulanacak kullanıcıları seçip, ardından Retention Settings bölümüne girerek “Only delete items when they reach a certain age” seçiniz. Sohbet mesajlarının belirli güne kadar kalıp silinmesiyle ilgili ayarları yapabilirsiniz. “Delete items older than’l” seçimiyle süre veriniz. Söz konusu kısımda “Custom” seçilip “1 Days” gün ayarını uygulayabilirsiniz.

Süre verildiğinde mesajlarla ilgili uyarı vermekte olup, uyarı mesajı mesajın 1 gün sonra silineceğini ifade eder. Uyarı Submit butonuna tıklanarak Policy kaydedilir.

Android cihazlarda Microsoft Teams mesaj silme yöntemi:

Eğer mesajı direkt olarak silmek istiyorsanız Sohbet sekmesi üzerinde silmek istediğiniz mesajı bulunuz. Ardından mesajın üzerine dokunarak basılı tutunuz. Sonrasında Sil butonuna, daha sonra da Tamam butonuna dokunarak silmek istediğiniz mesajı kolayca silebilirsiniz.

Sohbet Gizleme Yöntemi

Microsoft Temas sohbet gizlemesi yapmak için uygulama üzerinden Sohbet alanına giriniz. Sohbet listesi gizleme çubuğunun sağ kısmında yer almakta olup, gizlemek istediğiniz sohbeti bulun ve Diğer Seçenekler kısmından üç noktalı menü simgesi ekranı ile Gizle seçeneğine dokunun. Böylece mesaj gizlemesi işlemini uygulayabilirsiniz.

(Visited 11 times, 1 visits today)