Motorola’nın G62 akıllı telefonu yüksek fiyatına rağmen düşük özelliklere sahip olması nedeniyle hayal kırıklığına sebep oldu. Telefon beklenenden daha yüksek bir fiyat etiketiyle kendisini gösterdi.

Popüler akıllı telefon üreticilerinden biri olan Motorola, her ne kadar cep telefonu alanında eskisi kadar güçlü durumda olmasada hala iddialı ve çalışmalarına devam ediyor. Ancak şirket yeni G62 modeliyle beklentileri karşılamayabilir çünkü ürünü beklenenin üzerinde bir fiyat etiketiyle çıkardı.

G62 teknik özellikleri ve fiyatı

Moto G62 akıllı telefonu giriş seviyesinde bir telefon ancak buna rağmen 250 Dolar fiyat etiketiyle satılıyor. Bu fiyat segmentine çıkıldığı zaman orta segmentte bulunan telefonlardan bile satın almak mümkün. Yani Moto G62 bu bağlamda satış performansıyla ilgili olarak isteneni veremeyebilir.

Cihazın ekranı 6.5 inç büyüklüğüne sahip ve çözünürlük olarak 2400×1800 piksel çözünürlük sunuyor ve 120 HZ tazeleme hızına sahip olan Polmed ekranı bulunuyor. Cihaz Snapdragon 480+ yonga setini kullanmakta olup 4 GB RAM ve 128 GB dahili depolama alanı bulunuyor.

Telefon kamera tarafında 50 MP lense ana kamera kullanıyor ve ana kameraya 8 MP + 2 MP lenselr eşik ediyor. Telefonun ön yüzündeki kamera ise 16 Megapiksel çekim yapıyor. Ürün IP52 sertifikasına sahip. Telefonda yazılımsal olarak Android 12 işletim sistemine yer veriliyor. Yazılım güncellemelerinden  uzun bir süre faydalanması bekleniyor. Çift SIM kart desteği bulunan modelde stereo hoparlörlere yer veriliyor ve ürünün Dolby Atmos ses desteği de bulunuyor. Batarya olarak ise 5000 mAh büyüklüğünde 30W hızlı şarj desteğine de sahip olan batarya kullanıyor. Ürünün batarya performansı konusunda standart bir deneyim sunması bekleniyor.

Açıkçası telefon giriş segment için şansı olan bir model ancak yüksek fiyatı nedeniyle pazarda istenen başarıyı sergileyemeyecek gibi duruyor. Habere ilişkin görüşlerinizi hemen aşağıdaki yorum bölümünden yazmayı ihmal etmeyin.

(Visited 5 times, 1 visits today)