Bu yazımızda MyHeritage Fotoğraf Canlandırma Yöntemi hakkında bilgilere yer vermekteyiz. İşte detaylar…

Fotoğrafları canlı bir hale getirmek eskiden pek mümkün olmayan bir durumdu. Zaman içerisinde gelinen teknoloji ile beraber mümkün oldu. Bu hususta hizmet sunan programlar bulunmakta olup MyHeritage de bu programlardan biridir.

MyHeritage aracında aslında çevrim içi soyacağı oluşturma, uluslararası veritabanından isim araması yapma gibi hususlar bulunmakta yani etnik kökeni öğrenme fonksiyonu üzerinde duruyor ancak bunun yanı sıra resimlerdeki yüzleri canlandırma işlevi de sunuyor. Söz konusu işlevi ücretsiz olarak da kullanabilmek mümkün ancak ücretsiz olarak oluşturulan hesaplar için kişiler sadece birkaç adet fotoğrafı canlandırabiliyor. Mesela tam aboneliği olan kullanıcılar herhangi bir sınırlandırma olmadan diledikleri kadar fotoğrafı canlandırabiliyorlar.

Uygulamayı ücretsiz olarak kullanarak fotoğraf canlandıran kişilerin canlandırma işlemi yaptığı video veya fotoğrafın sağ alt köşesinde MyHeritage logosu filigranı çıkıyor. Tam plan aboneli, herhangi bir filigran ambargosu olmadan canlandırma yapılabiliyor.

MyHeritage ile nasıl fotoğraf canlandırılır?

İlk olarak MyHeritage internet sitesini ziyaret ederek bir hesap oluşturmak gerekiyor. Hesap oluşturmadan fotoğraf canlandırmaya çalıştığınız zaman sizden hesap bilgilerinizi kullanmanız isteniyor. Dilerseniz Gmail veya Facebook hesabınız ile de senkronizasyon kurarak hesap oluşturabiliyorsunuz. Hesabınızı oluşturmanızın ardından giriş yapın ve Fotoğraf sekmesine tıklayın. Fotoğraflar ile sunulan özellikler karşınıza çıkacak olup, ardından Fotoğrafları Canlandır seçeneğini seçin. Açılan sayfada bilgisayarınızda yer alan fotoğrafı siteye yüklemeniz gerekmektedir. Bunu dilerseniz sürükle bırak fonksiyonuyla dilerseniz de Fotoğraf Yükle butonuna basarak yapabilirsiniz. Fotoğraf seçimi yapmanızın ardından canlandırmayı uygulayabiliyorsunuz. Araç, yükleme işlemini yapıp fotoğraftaki insan yüzünü kısa süre içerisinde canlandırıyor.

Bir fotoğrafta birden fazla yüzü canlandırabilmek için de her yüz için ayrı ayrı canlandırma işlemi yapmanız gerekmektedir. Canlandırmış olduğunuz fotoğrafın bir videosunu izleyebilir, kaydedebilir ve paylaşabilirsiniz. MyHeritage programı, kullandığı Deep Nostalgia fonksiyonu ile eski fotoğraflarda yer alan yüzleri başarılı olarak canlandıran uygulamalardan biri olup, yazımızda bu yüzden MyHeritage aracından bahsettik. Konuya dair yorumlarınızı hemen aşağıdaki bölümden yazabilirsiniz.

(Visited 4 times, 1 visits today)