Günümüzde en yaygın olan sosyal medya uygulamalarına ilişkin olarak açıklama yapıldı. Böylece en fazla kullanılan sosyal medya uygulamaları belirlendi.

Sosyal medya platformlarına çok büyük bir ilgi gösterildiği biliniyor. Özellikle neredeyse herkesin akıllı telefona sahip olmasıyla beraber sosyal medya uygulamalarının da büyük bir ziyaretçi artışı ile karşılaştığı bilinen bir gerçek. Peki aralarında en fazla kullanılan sosyal medya uygulamaları hangileri dersiniz?

We Are Sociel tarafından birden fazla kaynak kullanılarak yapılan araştırmanın sonuçları, en çok kullanılan sosyal medya platformlarının hangileri olduğunu gözler önüne serdi. Yayınlanan sonuçlara göre günümüzde en fazla kullanılan sosyal medya platformunun her ne kadar eskisi kadar popüler olduğu düşünülmesede Facebook olduğu belirlendi. Facebook platformunda 2.9 milyar aktif kullanıcının bulunduğu tespit edildi.

En çok kullanılan ikinci sosyal medya platformunun YouTube, üçüncü uygulamanın ise WhatsApp olduğu açıklandı. Son zamanlarda inanılmaz bir ilginin olduğu TikTok sosyal medya uygulaması ise listenin altıncı sırasında kendisine yer bulabildi.

Facebook’un listenin ilk sırasında yer alması hususu son derece dikkat çekici zira Facebook eskiden çok popüler olsa bile günümüzde artık özellikle gençler tarafından eskisi kadar fazla tercih edilmiyor. Yine de devleşen ilk sosyal medya oluşumu olmasının meyvelerini toplayan Facebook, uzun yıllar önce gerçekleştirdiği başarılarının meyvelerini almaya bir süre daha devam edecek gibi gözüküyor.

Sosyal medya uygulamalarının kullanım sıklığı

Açıklanan verilere göre sosyal medyanın aylık bazda kullanım sıklığı göz önüne alındığı zaman en popüler oluşum TikTok oluyor. En fazla vakit geçirilen platform konumunda olan TikTok ilk sırada, YouTube ise ikinci sırada yer alıyor. Instagram ise listenin ancak beşinci sırasında kendisine yer bulabiliyor. Günlük bazda sosyal medya kullanım sıklığında da yine TikTok lider durumda olup ikinci sırada YouTube, üçüncü sırada ise Instagram platformu bulunuyor.

(Visited 8 times, 1 visits today)