Netflix tarafından 2022 yılında en fazla izlenen dizilere yönelik olarak açıklama yapıldı ve böylece en çok izlenen dizilerin duyurusu gerçekleştirildi.

Dijital içerik platformları arasında son derece popüler olan Netflix üzerinde bu yıl da çok fazla içerik izlendi. Peki platform üzerinde 2022 yılında en çok izlenen diziler ve filmler hangileri oldu dersiniz? İşte buna yönelik olarak Netflix tarafından duyuru yapılmış durumda.

Artık 2023 yılına girmemize resmen saatler kaldı ve bu durum gerek ülke gerek Dünya genelinde bir heyecana neden oldu. Peki geride bırakmak üzere olduğumuz 2022 yılında en fazla izlenen orijinal diziler hangileri dersiniz? Buna yönelik olarak Netflix tarafından yeni veriler açıklanmış durumda.

Netflix tarafından paylaşılan listeye göre ilk sırada Stranger Things Var!

En çok izlenen İngilizce diziler arasında Stranger Things 4. Sezonu başı çekiyor. 1 milyar 350 bin saat izlenen Stranger Things 4. Sezonu bu başarısıyla dikkat çekti. İkinci sırada yer alan dizi ise Wednesday olurken söz konusu dizi 1 Milyar 237 milyar izlenme elde etti. Böylece 2022 yılının en çok seyerdilen dizisi olmayı başardı.

En fazla izlenen İngilizce olmayan dizinin hangisi olduğu da duyuruldu. Söz konusu dizinin All of Us Are Dead olduğu açıklandı. Dizi sadece bir sezonu bulunmasına rağmen eleştirmeler ve izleyicilerin beğenisini kazanmayı başararak öne çıktı.

İngilizce filmler kategorisinde başı çeken film ise The Gray Man oldu ve onu The Adam Project takip etti. Global filmlerde ise ilk sırada Troll yer alırken ikinci sırada All Quiet on the Western Front yani Batı Cephesinde Yeni Bir Şey Yok filmi takip etti. Peki siz 2022 yılında Netflix platformunda en çok hangi diziler ve filmleri tercih ettiniz? Hemen aşağıdaki yorum kısmından en beğendiğiniz Netflix filmleri ve dizilerini yazabilirsiniz.

(Visited 12 times, 1 visits today)