Netflix platformuna yeni bir zam daha uygulanmış durumda olup bu yüzden pek çok kişi Netflix’in nasıl silineceğini araştırmaya başladı. Biz de bu yazımızda platformu nasıl silebileceğinize adım adım değindik. İşte habere ilişkin tüm ayrıntılar…

Yerel dizileri ile Türkiye’de popüler bir durumda olan Netflix, aylık abonelik sistemiyle film ve dizilere erişim imkanı sağlamakta olup, standart televizyon kanallarına olan ihtiyacı ciddi seviyede azalttı. Ancak son zamanlarda Netflix’e alternatif olan pek çok platformun daha cazip hale gelmeye başladığı da bilinen bir gerçek. Örneğin Disney platformu buna gösterilebilecek olan en temel örnek olarak öne çıkmakta olup, Disney+ isimli dijital içerik servisi sunduğu fırsatlar ile giderek daha popüler hale geliyor.

Netflix, 2023 yılına ilişkin olarak ilk zammını duyurmuş olup bu yüzden kullanıcılar tarafından tepki çekti ve pek çok kişi Netflix Nasıl Silinir? Başlığı ile aramalar yapmaya başladı. Peki popüler platform üzerindeki aboneliği silmek için hangi adımları uygulamak gerekmektedir? Sizler için bu hususa değindik.

Netflix Hesap Silme Adımları

İlk olarak Netflix resmi internet sitesini açınız ve ardından sağ üst köşeden yer almakta olan Hesap kısmına geliniz. Ardından çıkan ekranda “Üyeliği İptal Et” seçeneğine tıklayarak devam ediniz. Sonrasında ekranın sol kısmında yer almakta olan “İptal İşlemini Tamamla” yazılı seçeneğine üzerine tıklayarak işleminizi tamamlayabilirsiniz.

Zamdan sonraki yeni ücretler:

Uygulanan son zamla beraber temel üyelik fiyatı aylık 63,99 TL oldu. Söz konusu üyelik SD çözünürlüklü içerikler kapsamındadır. HD çözünürlüklü paketin aylık fiyatı 97,99 TL’ye yükselmiş durumda. Özel olan ultra HD paketi ise ayda 130,99 TL fiyat etiketine sahiptir. Dört cihaza kadar desteklemekte ve Ultra HD ile Full HD çözünürlük desteklemektedir. Platform üzerinde HD olmayan paketin bile 63,99 TL olması Disney+ ile rekabetin Netflix’i daha çok zorlayacağını gösteriyor.

(Visited 9 times, 1 visits today)