Octopath Traveler 2 video oyununun çıkmasına artık az bir zaman kaldı. Oyun Şubat ayı içerisinde piyasaya sürülüyor. İşte konuya ilişkin tüm detaylar…

Meşhur oyun firmalarından biri olan Square Enix tarafından Triangle Strategy’nin sunulmasından sonra gözler şimdi de Octopath Traveler 2 yapımına çevrilmiş durumda. Söz konusu JRPG yakın zamanda piyasaya sürülecek olup oyuncuların büyük beklentilerini karşılamak adına iddialı geliyor.

Octopath Traveler 2 yapımı bir devam oyunu niteliğinde olacak. Önceki oyun popüler bir Xbox Title Pass yapımı olmayı başardı ve 2.5 milyondan fazla kopya satışı yakaladı. Oyunun devam yapımının hayranlarının beklentilerini de karşılaması gerekiyor. Piyasaya sürüleceği tarih 24 Şubat 2023 olan video oyunu bu bağlamda yaklaşık bir aylık bir süre sonra resmen çıkış yapmış olacak. Elbette az da olsa bir aksilik söz konusu olma ihtimali de bulunuyor.

Oyun PlayStation 4, PlayStation 5, PC platformları için piyasaya sürülecek. Böylece hem bilgisayarlar hem de konsollar için çıkışını gerçekleştirecek.

Konusu

Octopath Traveler 2 hikayesi Sloistia’da geçmekte olan bir video oyunudur. Gündüz ve gece arasında değişmekte olan ayrı yolculuklardaki sekiz yeni yolcuyu anlatmakta olan video oyununda sekiz yeni karakter bulunuyor. Yapım gece ve gündüz arasında bireysel karakterin yol aktivitelerindeki farklılıkların bir sonucu olarak çeşitli değişkenlikler gösteriyor. Bu arada ilk oyunda yer alan ikonik Break ve Boost savaş sistemi bu yapımda geri dönmekte ve yoldaşların becerilerini geliştirmek için düşmanlara hasar vermeniz ve düşmanları parçalamanız sağlanıyor. Devam oyunu içerisinde gösterge dolduğunda güçlü bir yeteneği açığa çıkarabilmekte olan yeni Gizli Güç savaş özelliği de bulunmaktadır. Bu bağlamda oyunun oyuncular için yeni bir deneyimin kapılarını aralayacağını söyleyebiliriz. Oyuna ilişkin beklentilerinize dair hemen aşağıdaki yorum bölümden görüşlerinizi yazmayı ihmal etmeyiniz.

(Visited 14 times, 1 visits today)