One UI Watch 4.5 arayüzü sahip olduğu özellikler ile dikkat çekecek cinsten. İşte One UI Watch 4.5 güncellemesine ilişkin detaylar…

Samsung markası Güney Kore merkezli teknoloji devlerinden biri olarak biliniyor. Şirket One UI Watch 4.5 güncellemesini yakın zamanda Galaxy Watch 4 serisi için sunacak ve bunun için artık sadece günler kaldı.

Wear OS 3.5’e dayanmakta olan One UI Watch 4.5 arayüz güncellemesi Galaxy Watch modelleri için pek çok yenilik getirecek olup, Samsung’un akıllı saatlerini daha da akıllandırması mümkün olacak.

Yayınlanacak olan One UI Watch 4.5 güncellemesi en başta saatlerin iletişim yeteneklerini geliştirecek olup, daha önce bilindiği gibi yazma ve ses girişi için Gboard kurulumu yapılabilmekteydi ve şimdi ise Samsung kendisi yeni bir klavye hazırlamış durumda. Söz konusu klavye isle ses dikte etmeyi , el yazısı tanımayı ve kaydırarak girişi destekliyor. Kullanıcılar giriş yöntemleri arasında sorunsuz olarak geçiş de yapabilecekler.

Sunulacak olan yeni yazılım sürümü işleri yavaşlatmaya imkan tanımakta. Mesela dokunma süresini ayarlamak için bir ayar ve tekrarlanarak dokunuşları göz ardı edebilmek için seçenekler bulunuyor. Erişilebilirlik seçeneklerinin tümü uygun bir menü aracılığıyla sunuluyor. En sık kullanılan özellikleri çift dokunma, uzun dokunma ile başlatabilecek şekilde ayarlayabileceksiniz.

Belirli renkleri ayırt etmekte zorlanmakta olan kullanıcıların ekran tonunu ayarlaması, kontrast artırabilmesi mümkün olacak ve bulanıklaştırma efektleri ve saydamlık üzerinde değişiklikler yapılabilecek. Bunun yanında GalaxyWatch için çift SIM’li bir Galaxy telefonla eşleştirme söz konusu ise saatten arama yaparken hangi SIM’in kullanılacağını seçebilme imkanınız olacak. Bu özelliğin açıkçası son derece mantıklı olduğunu ve hatta eklenmesi için biraz geç kalınmış olduğunu söyleyebiliriz. Habere ilişkin görüşlerinizi aşağıdaki yorum bölümünden yazmayı ihmal etmeyiniz.

(Visited 16 times, 1 visits today)