Oppo markasının A96 4G akıllı telefonunun sahip olduğu teknik özellikler ve fiyatı belirlendi. İşte konuya ilişkin ayrıntılar…

Akıllı telefon üreticilerinden Oppo çalışmalarına tam gaz devam ediyor. Şirket Oppo A96 4G akıllı telefonunu piyasaya sürmek için hazırlıklara başladı. Cihazın sahip olduğu teknik özellikler ve fiyatı belirlendi.

Orta segment için pek çok ürün piyasaya süren Oppo, şimdi yenilerini dahil etmek için hazırlıklar yapıyor. Şirket özellikle Huawei’nin ABD tarafından kara listeye alınmasından sonra daha fazla ön plana çıkmış olup, pazardaki boşluktan faydalanarak büyümeye devam ediyor.

Oppo markasının yeni A96 4G akıllı telefonunun sahip olduğu özelliklere göz attığımızda gücünü 6 nanometre üretim süreciyle gelmekte olan Snapdragon 680 işlemcisinden aldığını görüyoruz. Akıllı telefon grafik birimi olarak ise Adreno 610 kullanıyor.

2412x1080p çözünürlüğünde 90 Hz yenileme hızında Full HD Plus AMOLED ekran kullanan akıllı telefonun arkasında f/1.8 diyafram açıklığına sahip 50 Megapiksel ana kamera ve 2 Megapiksel derinlik kamerası yer alırken ön tarafında ise f/2.0 diyafram açıklığına sahip 16 Megapiksel özçekim kamerası bulunuyor.

Akıllı telefonun ekran büyüklüğü ise 6.59 inç olup, bu bağlamda cihaz büyük ekran seven kullanıcıların ilgisini çekebilecek türden bir ürün. Telefonda 128 GB dahili depolama alanı ve 8 GB RAM yer alıyor. Ürün 33W hızlı şarj destekli 5000 mAh batarya kullanıyor.

Telefonda yazılımsal olarak ise Android 11 tabanlı Color OS 11.1 arayüzü bulunuyor. 246 Dolar fiyat etiketine sahip olan akıllı telefonda çift stereo hoparlör kurulumu yer almakta olup cihaz 3.5 mm kulaklık girişiyle çalışıyor ve USB Type-C bağlantı noktasını destekliyor. Ürün 191 Gram ağırlığında olacak ve 164.4×75,7×85 mm ölçüleri ile gelecek. Nasıl bir satış performansı sergileyeceği şimdiden heyecanla bekleniyor.

(Visited 6 times, 1 visits today)