Teknoloji markalarından Oppo , Reno 8Z 5G akıllı telefonunu piyasaya sürmek için hazırlık yapmakta olup, cihaz orta segment için iddialı geliyor.

Başarılı teknoloji markalarından biri olarak bilinen Oppo, Reno 8Z 5G isimli yeni bir akıllı telefonunu piyasaya sürecek olup söz konusu telefonu ile orta segmenti hareketlendirmeyi umuyor.

Akıllı telefon önemli bir sertifika almış olup telefonun sahip olduğu temel özellikler de belli olmuş durumda. Mobil devin yaklaşan modeli Reno 8Z 5G , orta segment için bir hayli iddialı gelmekte. Geekbench üzerinde kendisini göstermekte olan akıllı telefonun Snapdragon 695 yonga seti ile piyasaya sürüleceği belirlendi. Cihazın bu yonga setinde Adreno 619 grafik işlemcisine yer verilecek. Cihazda sekiz adet çekirdeğe sahip olan yonga seti bulunmakta olup, 2.21 GHz saat hızında işlem yapmaktadır.

Android 12 tabanlı işletim sistemi üzerinde çalışmakta olan akıllı telefonda ColorOS 12.1 kullanıcı arayüzü yer almaktadır. Telefon bu yapı ile 687 tekli çekirdek puanı ve 1920 çoklu çekirdek puanı elde etti. Böylece Reno 8Z 5G akıllı telefonunun orta segment için gayet iddialı bir ürün olduğunu söyleyebiliriz . Geekbench üzerinde bu değerler ile kendisini gösteren akıllı telefonun aynı zamanda üçlü kamera platformu ile piyasaya sürülmesini bekliyoruz. 33W hızlı şarj desteğine sahip olan 4500 mAh kapasiteli bataryası bulunmakta olan akıllı telefon modelinde 3.5 mm ses jakı ve USB Type –C yer almaktadır. Böylece cihaz ile kablosuz kulaklık kullanarak da kolayca müzik dinleyebiliyor ve iletişim kurabiliyorsunuz.

Orta segmentte neler yapacağı konusunda fiyatı temel kıstas olacak

Oppo Reno 8Z 5G modelinin orta segment için iddialı bir performans sunacağı ortada ancak asıl kritik nokta cihazın fiyatının ne kadar olacağıdır. Ürünün fiyatı henüz belirli olmamakla beraber uygun bir fiyattan satışa sunulması halinde orta segmentte önemli bir başarı sağlayacağını düşünüyoruz.

(Visited 7 times, 1 visits today)