Bir süredir konuşulan Poco markasının F4 GT modelinin Türkiye lansmanı gerçekleştirildikten sonra sıra Poco F4’e geldi. Poco F4’ün sahip olduğu pek çok teknik özellik belirlendi. İşte ayrıntılar…

Akıllı telefon alanında çalışmalarına tam gaz devam etmekte olan Poco, geçtiğimiz günlerde Poco F4 GT Türkiye lansmanını gerçekleştirmişti. Şimdi de gözler Poco F4 cihazına çevrilmiş olup, Poco F4 telefonunun sahip olduğu pek çok teknik özellik belirlenmiş durumda.

Poco F4 akıllı telefonunun özellikleri

Gelen sızıntılar Poco F4 telefonunun sahip olduğu pek çok teknik özelliğin ortaya çıkmasını sağladı. Buna göre akıllı telefon 6.67 inç büyüklüğünde 120 Hz tazeleme hızına sahip olan OLED panel ekranla gelecek. Cihaz 5G destekli Snapdragon 870 yonga setinden güç alacak. Bu işlemci 7 nm mimariye sahip olup bunun yanında bir 3.2 GHz ARM Cortex-A77 (Kryo 585), üç 2.4 GHz ARM Cortex-A77 (Kryo 585) ile dört 1.8 GHz ARM Cortex-A55 çekirdekleri sunuyor. Akıllı telefon GPU olarak Adreno 650 grafik birimini kullanıyor.

Poco F4 modelinin sahip olduğu özelliklerden de anlaşılacağı üzere orta sagmente hitap edecek bir telefon olacak. Şu an için kilit özellikleri ortaya çıkmış olup daha fazla özellik bilgisi için biraz daha beklemek gerekiyor. Ürünün fiyatı da şu an için belirsiz durumda ancak gelen sızıntılar uygun bir fiyat etiketiyle piyasaya sürüleceğini gösteriyor.

OIS destekli 64 Megapiksel OV64B ana kameranın eşlik ettiği üçlü kamera kurulumuyla gelmesi beklenen akıllı telefon modeli 5G desteğine sahip. Böylece ileriye dönük bir akıllı telefon olarak kendisini gösteriyor. Bu cihazın eski sürümü konumunda olan Poco F3 akıllı telefonunda ise 6.67 inç, 120Hz yenileme hızı, 360 Hz dokunmatik örnekleme hızına sahip ekran, Qualcomm Snapdragon 870 yonga seti, 6 GB ve 8 GB RAM seçenekleri gibi özellikler bulunuyordu.

(Visited 4 times, 1 visits today)