Popüler telefonlardan Realme 7 için yeni bir yazılım güncellemesine yer verilmiş durumda. Cihaz güvenlik güncellemesi aldı. İşte habere ilişkin detaylar…

Telefon alanında yükselen markalardan biri konumunda olan Realme çalışmalarına tam gaz devam etmekte olup şirket güncellemeler konusunda elini çabuk tutmaya çalışıyor. Realme 7 için 2021 yılının Ağustos ayında Android 11 sürüm güncellemesi yayınlayan şirketin yakın zamanda Android 12 güncellemesini de sunması bekleniyor. Ancak şimdilik cihaza güvenlik güncellemesi sunulmuş durumda. Yakın zamanda Android 12 güncellemesinin de aktif hale gelmesi beklenen akıllı telefon için çıkan son güncellemeye dair detaylara değinecek olursak;

Relame 7 için yayınlanan yeni yazılım güncellemesi OTA üzerinden dağıtılmakta olan, Ağustos ayı güvenlik yamasını içerisinde barındıran bir güncellemedir. Telefonun güvenlik seviyesini Ağustos ayına yükseltmekte olan güncelleme, bazı bilinen sorunları da gidererek sistem kararlılığı yönünde pozitif bazı etkilerde bulunuyor. Böylece Realme 7 güncellemesiyle telefonunuz biraz daha hatasız ve biraz daha güvenli bir hale gelecektir.

Realme 7 Özelliklerini Hatırlayalım :

Türkiye’de oldukça tutulan Realme 7 akıllı telefonunda MediaTek Helio G95 işlemcisine yer verilmektedir. 6.5 inç büyüklüğünde büyük bir ekranı bulunmakta olan akıllı telefonun bu ekranı LCD panel yapısına sahiptir ve çözünürlüğü 2400 x 1080p’dir. Bu bağlamda cihaz Full HD+ bir deneyim sunabilmektedir.

Telefonda bulunan ana kamera 64 Megapiksel çekim yapma yeten0eğine sahip olup ona 8 + 2 + 2 MP olmak üzere üç kamera daha eşlik etmektedir ve cihazda böylece dörtlü arak kamera platformu yer almaktadır. Telefonun ön kısmında ise 16 Megapiksellik selfie kamerası bulunmaktadır. Üründe parmak izi tarayıcısı yana monteli olarak sunulmaktadır.

Akıllı telefonda kullanılan batarya 5000 mAh büyüklüğünde olup cihaz 30 Watt hızlı şarj ile şarj olabilmektedir. Ürünün batarya performansı konusunda da iddialı olduğu bilinmekte olup genel olarak fiyat performans telefonlarından biri olarak öne çıkmaktadır.

(Visited 21 times, 1 visits today)