Teknoloji şirketlerinden Huawei’nin Mate 50 serisinden akıllı telefonlarına ilişkin olarak yeni bazı gelişmeler var. Cihazların sahip olduğu bazı teknik özellikler belirlenmiş durumda. İşte habere ilişkin tüm detaylar…

Huawei günümüzde Çin merkezli teknoloji devlerinden biri olarak hizmet vermekte olup, yaşadığı ambargolar nedeniyle zor bir süreç geçirdiği, kendi yazılımını da ortaya koymak durumunda kaldığı biliniyor. Huawei yıllardır Mate serisi telefonları için çalışmalar yürütmeye devam ediyor ve şimdi yeni ürünleriyle geliyor. Mate 50 serisini 6 Eylül günü piyasaya süreceğini onaylayan Huawei, yeni akıllı telefonuna ilişkin detaylara yer veriyor.

Mate 50 ve Mate 50 Pro telefonunda yonga seti olarak Snapdragon 8 Gen 1 kullanılması beklenmekte olup, buna yönelik olarak ciddi iddialar bulunuyor. Mate 50 Pro ve Mate 50 RS modelleri çentikli ekran kullanacak ve Mate 50 Pro modelinin ana kamerasında değişken bir diyafram düzeneğine yer verilmesi bekleniyor.
Mate 50 serisi 66W’a (11V @ 6A) kadar şarj hızlarının yanı sıra 10W (5V @ 2A) ve 40W (10V @ 4A) şarj hızlarına kadar destek sunacak olup, Mate 50E modelinde kullanılması beklenen yonga setinin Snapdragon 778G olduğuna dair bazı bilgiler bulunuyor.

Mate 50 kamera konusunda iddialı bir seri olacak

Kamera konusunda son derece iddialı gelmesi beklenen Mate 50 serisinin özellikle de en uygun diyaframın çekim koşullarına bağlı olarak otomatik şekilde seçilmesini sağlayan sisteminin dikkat çekmesi bekleniyor. Aynı zamanda Huawei kendi XMage görüntüleme motorunu kameranın Leica markasının yerini alması da beklenmekte.

Huawei şirketinin 6 Eylül günü gerçekleştireceği ekinlikte tanıtacağı ürünlerden birisinin de yeni tablet modeli olan MatePad Pro olması bekleniyor. Cihazın 12.4 inç büyüklüğünde ekrana sahip olduğu bilinirken daha fazla detay için biraz daha beklemek gerekiyor. Habere ilişkin görüşlerinizi hemen aşağıda yer almakta olan yorum bölümünden belirtebilirsiniz.

(Visited 16 times, 1 visits today)