Resident Evil Village satın almak isteyen ancak yüksek fiyatından dolayı bunu başaramayan oyuncular için büyük bir indirim fırsatı sunulmuş durumda. İşte ayrıntılar…

Günümüzün popüler oyun serilerinden biri olan Resident Evil için 7 Mayıs 2021 tarihinde piyasaya sürülen Resident Evil Village oyunu gerek grafikleri gerekse hikayesi ile oyuncuların dikkatini çekmeyi başarmıştı.

Oyunun normal fiyatı 279,00 TL olup, bu fiyatından dolayı oyuncuların kolayca sahip olabildiği bir oyun değil ancak şu an normalde olduğundan çok daha makul bir fiyattan edinme gibi bir imkanınız bulunuyor. Çünkü oyun için Steam üzerinde 2 Mayıs akşamına kadar geçerli olan büyük bir indirim uygulandı. Gerçekleştirilen indirim %50 seviyesinde olup, böylece oyunun fiyatı yarı yarıya inmiş durumda. Normal fiyatı 279,00 TL olan oyun aldığı %50 indirimle 139,50 TL’ye düşmüş durumda. Kullanıcılar Resident Evil Village resmi Steam sayfasına girip Sepete Ekle butonuna tıklayarak Resident Evil Village yapımını kütüphanelerine ekleyebilir ve dilediği zaman indirerek oynayabilirler.

Resident Evil Village, oynanış olarak meşhur Resident Evil 7’nin izinden gitmekte olup, ana seriden çok önemli karakterleri de içerisinde barındırmasıyla öne çıkmaktadır. 7. Oyunun üç yıl sonrasında geçen oyunu oynadıkça hikaye daha belirginleşmeye başlıyor. Kamera ve oynanış tarafında köklü değişiklikleri bulunan video oyunu, dördüncü oyunda olduğu gibi köy atmosferine girseniz de oyunun bütünlüğü göz önüne alındığında her bölgenin aslında kendi içinde farklı izlere sahip olduğunu görebilirsiniz. Yine de oyunun köy kısmı Resident Evil 4’ü bir hayli andırıyor. Oyunda yer alan bulmacalar ise eski oyunlardaki gibi detaylı seviyede değil yani daha kolay çözebileceğiniz bulmacalar olduğunu söyleyebiliriz. Resident Evil Village, korku ve gerilim düzeyi yüksek bir oyun olup, özellikle Beneviento’nun evinin bu konuda adeta zirve yaptığını, sırtınızdan soğuk terler akmasına neden olacak bölümler barındırdığını söyleyebiliriz.

(Visited 9 times, 1 visits today)