Akıllı telefon üreticilerinden Samsung Galaxy model akıllı telefonlarının kameralarına yeni işlevler kazandıracak olan uygulamasını yayınladı. Söz konusu uygulama kamera performansını gözle görülür bir seviyede artırmaya odaklanmaktadır. İşte habere ilişkin tüm ayrıntılar…

Teknoloji devlerinden Samsung akıllı telefon alanında yoğun çalışmalar sergilemeye devam ediyor. Özellikle görüntü kalitesi konusunda önde gelen markalardan biri olduğu bilinen Samsung’un kameraları iyileştirmek için yeni bir uygulama sunduğu bilgisine ulaştık.

Camera Assistant’ı Good Lock isimli uygulama paketine dahil eden Samsung, bu uygulama ile kullanıldığı akıllı telefonun çekim kalitesinin üst seviyeye yükselmesini sağlamaktadır. Sunduğu uygulamalar ile kameralara yeni işlevler dahil etme hususunda epey kararlı olan Samsung, geçtiğimiz aylarda Expert Raw da yayınlayarak dikkat çekmişti. Galaxy modellerindeki stok kameralara yeni işlevler kazandırmakta olan Samsung, bu kapsamda şimdi de Camera Assistant isimli uygulamasını sunmuş oldu. Bu yeni uygulama fotoğraf çekmekten hoşlanan kişilerin epey dikkatini çekebilecek türde.

Camera Assistant Özellikleri

Henüz tüm kullanıcılar için aktif hale getirilmeyen uygulama sadece Android 13 ve üzerindeki Galaxy Modellerde kullanılabilmekte olup, resim yumuşatma, kenar ve dokuları düzeltme, nesne uzaklığı ve ortamına göre en uygun lensi kullanma, daha hızlı deklanşör, HDMI ekranlarda daha kaliteli ön izleme, zamanlayıcıya göre resim çekme v.b. pek çok özelliğe sahip olmasıyla öne çıkıyor.

Samsung markasının hali hazırda kamerası ile telefon yarışında öne çıkmak isteyen yeni akıllı telefonlar üzerinde çalıştığı da biliniyor. Bu bağlamda verebileceğimiz en doğru örnek Galaxy S23 Ultra akıllı telefonu olur. Söz konusu telefon modelinin tamamen yeni yapı bir ISOCELL sensörlü 200 MP kameraya sahip olacağına yönelik bilgiler uzun süredir bulunuyor. 200 Megapiksellik kamerası kesinleşmiş olup aynı zamanda diyafram açıklığı olarak f1.7 diyafram açıklığına sahip olacağına yönelik olarak ciddi sızıntılar bulunuyor.

(Visited 6 times, 1 visits today)