Bu yazımızda Samuray temasına sahip olup bu alanda oldukça başarılı olan video oyunlarına değiniyoruz. İşte en iyi Samuray temalı yapımlar…

Samuray temalı video oyunları arasından özellikle bazıları iştahınızı kabartacak türden olup sizler için söz konusu oyunlara detaylarıyla değiniyoruz.

Yakuza Ishin

Yakuza serisinden bir oyun olup, başarılı bir samuray deneyimi sunmaktadır. Feodal kültürü hissedebileceğiniz oyunda 1800’lü yılların sonlarına tanıklık ediyorsunuz. Yeteneklerini test edebilmek için büyük bir sabırsızlık içerisinde olan Ryoma karakterini yönettiğiniz oyun, heyecan verici bir samuray deneyimi sağlıyor.

Samurai Shodown

Basit bir hikaye ve arcade modu dışında fazla materyal sunmuyor olsada oyuncuların uzun süre ilgisini çekebilecek kadar derinliğe sahip bir oyun oldu. Çok oyunculu ortam her ne kadar aktif durumda gözükmesede tek başına oynamak isteyenler için bu oyunun hala satın alınabilir olduğunu ifade etmemiz gerekiyor.

Shiren the Wanderer: The Tower of Fortune and the Dice of Fate

PC ve Switch platformu için çıkmasından önce Vita’da 2016 yılında sunulmuş olan bir oyundur. Japonya’nın feodal çağına gittiğiniz video oyununda anlatım odaklı senaryoyla oynayabilir ve fazla geçmişi bulunmayan ancak kabiliyetleri yüksek olan bir samurayı canlandırabilir, rakiplerinize meydan okuyarak onları alt edebilirsiniz.

Brave Fencer Musashi

Musashi isimli bir savaşçının reenkarnasyonu olan genç bir ismin kontrolünü elde aldığınız yapımda canavarlarla karşı karşıya geliyor, soyluları savunuyor ve kötü güçleri engelleyebilmek için elinizden geleni yapıyorsunuz. Samuray tarzına sahip olan video oyunu, piyasaya sürüldüğü dönemde Metacritic üzerinde 81 puan elde etmesiyle dikkatleri bir anda üzerine toplamayı başarmıştı.

Katana Zero

Bağımsız bir oyun olan Katana Zero, 2019 yılında piyasaya sürülmüş bir yapımdır. Popüler olmayı başaran nadir bağımsız oyunlardan biri olan yapım, Samuray oyunu oynamak isteyenler için güçlü bir deneyim sunmaktadır ve önerebileceğimiz yapımlar arasında yer almaktadır.

(Visited 20 times, 1 visits today)