Yeni yazımızda Spacedesk aracılığıyla mobil cihazınızı nasıl ikinci bir monitör olarak kullanabileceğinize ilişkin olarak bilgilere yer veriyoruz. İşte ayrıntılar…

Bilgisayar kullanımı esnasında eğer o an tek monitör size yetmiyor ise ve ikinci bir monitör gerekiyorsa yeni bir monitör almak maliyetli olabileceğinden ve yer açısından da sıkıntınız var ise Spacedesk isimli çoklu monitör uygulamasından yararlanabilir, söz konusu monitör uygulaması ile mobil cihaz ekranınızı ikinci bir monitör olarak kullanabilirsiniz. Buna imkan tanıyan programlar bulunmakta olup, Spacedesk bu hususta hizmet etmekte olan bilinen programlardan biridir. Üçüncü taraf bir program olduğu için tamamen güvenli denilemez ancak bu zamana kadar programla ilgili herhangi bir sorunun olmadığını da belirtelim.

Gerek Android , gerek iOS üzerinde kullanabileceğiniz Spacedesk isimli uygulama, böylece mobil cihazlarınız ile bilgisayarınız arasında bir köprü görevi görmektedir. Spacedesk uygulaması aracılığıyla iOS ve ANdorid mobil cihazınızı, bilgisayarınıza kablolu veya kablosuz olarak ikinci ekran olarak bağlayabiliyorsunuz. Uygulama ücretsiz olması ve aynı zamanda kolay bir arayüz sunması sayesinde de benzerleri arasından öne çıkmaktadır.

Datronicsoft tarafından geliştirilip yayınlanan Spacedesk uygulamasını kullanabilmek için ilk olarak bilgisayara uygulamanın indirilmesi ve çalıştırılması gerekmektedir. İndirme yaparken resmi kaynağından indirilmeye özen gösterilmesi gerekiyor. Bunun yanında cihazın Android ve iOS ile etkileşim kurabilmesi için programın mobil versiyonunun da yine resmi kaynağından indirilmesi gerekiyor. Mobil versiyon iOS için farklı, Android için farklıdır.

Spacedesk ile bilgisayar ekranını mobil cihaza yansıtma rehberi:

Yukarıda bahsettiğimiz bilgisayar ve mobil sürüm Spacedesk’i indirmenizin ardından cihazların aynı Wi-Fi ağına bağlı olduğuna emin olun ve Bluetooth özelliklerini de açın. Ardından Spacedesk üzerinden cihazları eşleştirerek işleminizi tamamlayabilirsiniz. Yani Bluetooth açıp aynı internet bağlantısında programları açarak etkileşim yapmak bağlantının kurulması, ikinci monitör için işlev sağlanması için yeterlidir. Aynı yöntemi iOS üzerinde de uygulayabilirsiniz.

(Visited 8 times, 1 visits today)