Yapımcısı 1047 Games olan Splitgate oyununa ilişkin olarak bazı bilgilere yer veriyoruz .İşte oyunla ilgili olarak bilinmesi gereken unsurlar…

Çevrimiçi bir FPS oyunu olan Splitgate ücretsiz bir şekilde oynayabileceğiniz yapımlar arasındadır. Portal ve Halo oyunlarının karışımı olarak nitelendirilebilecek bir oynanışa sahiptir. Adeta Halo ve Portal oyunlarındaki istatistiksel yan ve vuruş hissini açığa çıkaran bir yapımdır.

Grafikleriyle öne çıkan bir oyun olmayan Splitgate, gelecek temalı bir atmosfere sahiptir. Kaplama kalitesinin ise başarılı olduğunu belirtmek gerekmektedir. Aksiyon dolu ve aynı zamanda hızlı bir oynanışı bulunmakta olan bir oyundur.

Sistem Gereksinimleri

Splitgate oyununu sorunsuz bir şekilde oynayabilmek için en az DX11 desteği bulunmakta olan NVIDIA GTX 660 1 GB grafik kartına, çift çekirdekli herhangi bir işlemciye, 64 bit destekli Windows 7 veya daha yeni işletim sistemine, genişbant internet bağlantısına, 6 GB RAM’e ve 15 GB boş depolama alanına sahip olmanız gerekiyor. Aksi taktirde oyunu akıcı bir şekilde oynayabilmek mümkün olmamaktadır. Açıkçası oyunun piyasaya sürüldüğü döneme göre sistem gereksinimlerinin zaten uygun olduğunu söyleyebiliriz. Bu arada oyunun piyasaya sürüldüğü yıl 2019 ve oyuna son zamanlarda olan ilginin arttığı biliniyor. Bunun temel nedenlerinden birisi oyun için sürekli olarak güncellemeler eklenmesidir. Böylece yapım daha iddialı bir hale gelmekte, geliştirilemeye devam edilmektedir.

En öne çıkan özelliği oynanışında gizli oyan Splitgate, herhangi bir hikaye moduna veya tek kişilik göreve sahip olan bir oyun değildir. Heyecanlı ve aksiyon dolu maçlara ev sahipliği yapan oyun, havada uçma ve süzülme gibi özelliklere sahip olan gelecek temalı bir oyun olduğundan dolayı ekstra becerilerinizi sergileyebileceğiniz bir yapımdır. Oyun içerisinde haritanın çeşitli yerlerinde mavi kaplamalar bulunmakta ve söz konusu kaplamalar kullanılarak portal açılabilmektedir. 2 farklı yere portal açıldığı zaman haritanın noktalarında anlık ışınlanabilmeniz de mümkün oluyor.

(Visited 7 times, 1 visits today)