Bu yazımızda Spotify Premium üyeliğini nasıl deaktif hale getirebileceğinizi, nasıl iptal edebileceğinizi anlatıyoruz. İşte Premium üyeliğini iptal etme yöntemleri…

Günümüzde yaygın olarak kullanılan dijital müzik platformlarından Spotify üzerinde şarkı ve podcast dinleyebilir, müzikler ile boş vaktinizi değerlendirebilirsiniz. Platform üzerinde Premium isimli bir abonelik sistemi bulunmakta olup, söz konusu abonelik için belirli ücretler ödemeniz ve abonelik sürecinde ücret ödemeye devam etmeniz gerekiyor.

Spotify Premium aboneliğinizi dilerseniz iptal de edebiliyorsunuz. Bunun için web sürüm içerisinden işlem yapmanız gerekiyor. Premium üyelik iptali için ilk olarak Spotify internet sitesine web tarayıcılar üzerinden girmeniz gerekiyor. Ardından hesabınızda oturum açmalısınız. Sağ üst köşede yatay çizginin simgesine dokunarak Oturum Aç ögesini seçmeli ve gereken giriş bilgilerini yazarak hesabınıza erişim sağlamalısınız.

Spotify internet sitesine giriş yapmanızın ardından Hesap sayfasına ulaşmanız gerekmektedir. Hesap sayfasına girmek için sağ üst köşedeki üç yatay çizgi simgesine dokunmanızın ardından çıkan menü içerisinden Hesap’ı seçiniz. Eğer masaüstü bilgisayar üzerinden web tarayıcıya giriyorsanız o halde sağ üst köşede yer alan profil adının üzerine tıklayarak açılan menüden Hesap düğmesine basmanız gerekiyor.

Sayfayı aşağıya kaydırın ve Planı Değiştir butonuna tıklayın. Sonrasında çıkan ekranda aşağıya doğru inerek Premium’u İptal Et komutuna tıklayın. Ardından Spotify tarafından Premium üyeliğinin iptaliyle beraber neler kaybedeceğinize dair son bir bilgi metni çıkacaktır. Spotify’nin bu caydırma çabasını görmezden gelmek için İptal İşlemi İçin Devam Et yazısına tıklayarak işleminizi sürdürebilir, sonrasında çıkan ekranda da iptal işlemi için son bir onay yaparak işleminizi tamamlayabilirsiniz.

Premium üyesi olmadığınızda karşılaşacağınız dezavanatajlar:

Artık şarkıları dilediğiniz zaman çalma şansınız olmayacak çünkü saatte en fazla 6 şarkı dinleyebileceksiniz. Aynı zamanda müzikleri çevrimdışı olarak dinleyemeyecek, her 15 dakikada bir de reklam dinlemek zorunda kalacaksınız.

(Visited 13 times, 1 visits today)