Yeni yazımızda Steam üzerinde fatura adres işlemlerinin nasıl yapılabileceği konusuyla ilgili olarak bilgilere yer vermekteyiz. İşte konuya ilişkin tüm ayrıntılar…

Valve tarafından sunulan Steam uygulaması PC platformunda oyunlarla ilgili olarak en çok kullanılan uygulamalardan biridir. Steam merkezi olarak ABD yasalarına bağlı olduğundan Steam üzerinden bir oyun veya benzeri bir ürün satın alımı yaparken alıcının fiziki adres girmesi zorunlu tutulmuştur. Türkiye’de her ne kadar faturalar mail olarak gönderilebilmekte olsada Valve ABD yasalarına bağlı bir şirket olduğundan algoritma olarak kullanıcıya ürün satın alımı yapacağı zaman fatura adresini soruyor.

Steam fatura adresi işlemleri yaparken kullanıcıların ülkemizde söz konusu bilgileri mutlak suretle doğru girmesi gerekmiyor. Örneğin adres satırlarına ülkeyi doğru girip sonraki kısımlara rastgele seçimler de yapılabiliyor. Yani adres girmek zorunlu tutulsada adresi yanlış girmeniz nedeniyle bir yaptırım olmuyor. Bu yüzden kimliğini gizli tutmak isteyen kişiler doğru adres girmeme gibi bir imkana sahip. Ancak elbette ileride bunun da değişebileceğini de göz önünde bulundurmak gerekebilir.

Steam üzerinde fatura adresi eklemek için uygulanabilecek adımlar:

İlk olarak Steam uygulamasını çalıştırınız. Ardından uygulama içerisinde sağ üst köşede yer alan avatarınızın üzerine sol tık yapın. Hesap Hakkında yazısının üzerine tıklayın. Ardından “Bu hesaba bir ödeme yöntemi ekle” veyahut “Bakiyeyi Tamamla” ögelerinden birine tıklayıp sabit tutarlardan birini seçin. Sonrasında bir ödeme yöntemi belirtin.

Eğer düzenli ödeme yöntemi ve Steam fatura adresi kaydetmek istememekteyseniz o halde ödeme yapacağınız her seferde yönteminizi yineleyerek satın alma yapmanız gerekiyor. Bunun için herhangi bir oyunun Steam sayfasını açın ve sepete ekleyin. Ardından siparişinizi tamamlamak istediğiniz zaman Kendiniz Satın Alın seçin, Ödeme yöntemi belirtirken Steam fatura adresinizi doldurabilir ve bunu her oyun satın alacağınız zaman tekrar yapabilirsiniz.

(Visited 21 times, 1 visits today)