Oyun sanal mağazalarından Steam üzerinde haftanın en çok satan ürün ve oyunlarına yönelik olarak açıklama yapıldı. Böylece en çok satanlar listesi belli oldu. İşte habere ilişkin ayrıntılar…

Günümüzde oldukça popüler bir platform olan Steam üzerinde çok sayıda video oyunu bulunmakta olup, oyuncular Steam platformuna epey ilgi gösteriyor ve sürekli olarak oyunları satın alarak veya ücretsiz oyunlardan yararlanarak platform aracılığıyla oynuyorlar.

Steam üzerinde zaman zaman çeşitli istatistiklere de yer verilmekte olup, bu bağlamda Steam’de haftanın en çok satanlarına yönelik olarak yeni bir açıklamada bulunuldu. Buna göre platformda haftanın en çok satanlar listesi belli oldu.

El konsolu ilk sırada

Steam platformunda haftanın en çok satanlarında el konsolu Steam Deck ilk sırada yer alıyor. Söz konusu el konsolu geçen hafta da zirvede yer almayı başarmıştı. Her ne kadar şu an evrensel olarak popüler duruma gelmemiş olsada Steam Deck konsolunu satın alanların sayısının her geçen gün daha da arttığının altını çizmek gerekiyor.

Listenin ikinci sırasında ise Final Fantasy VII Remake Intergrade yer alıyor. Listenin üçüncü sırasında ise henüz çiçeği burnunda olan bir diğer video oyunu Tiny Tina’s Wonderlands yer alıyor. Söz konusu oyun 23 Haziran günü piyasaya sürüldü. Dördüncü sırada yer alan oyun ise Raft olup, Raft’ın da 20 Haziran günü çıktığını yani onun da henüz yeni oyunlardan biri olduğunu söyleyebiliriz. Listenin beşinci sırasında ise Monster Hunter Rıse yer alıyor. God of War ise artık ilk beşe girmekte zorlanmakta olsada altıncı sırada kendisine yer buluyor. Bilindiği gibi oyun konsollar için piyasaya sürülmüştü ve uzun süredir PC için de çıkması bekleniyordu. PC için piyasaya sürülmesiyle beraber oyuna yoğun bir ilgi gösterilmişti.

(Visited 3 times, 1 visits today)