Steam’de aktif kullanıcı sayısı bakımından adeta rekor üzerine rekor kırılıyor. Steam platformunda Pazar günü akşamı büyük bir rekor kırıldığı ortaya çıktı. İşte ayrıntılar…

PC oyunculuğunun adeta göz bebeği olan Steam üzerinde tabiri caizse rekor üzerine rekor kırılıyor. Geçtiğimiz dönemde anlık oyuncu sayısı ve aktif kullanıcı sayısı rekoru kıran Steam, 23 Ekim Pazar akşamı yeni bir rekor kırdı. Bu bağlamda Steam üzerinde aktif kullanıcı sayısı hususunda yeni bir rekor kırıldı.

Anlık kullanıcı sayısı 30 milyonu geçti

Steam’de tam olarak 30 milyon 32 bin 5 oyuncunun 23 Ekim 2022 günü saat 17.00’da aynı anda aktif olduğu tespit edildi. Bu oyuncuların 8 milyon 504 bin 647’sinin de aynı anda oyun oynadığı öğrenildi. Bu bağlamda Steam üzerinde anlık kullanıcı sayısı bakımından rekor kırıldığını ancak aynı anda oyun  oynayan kullanıcı sayısı bakımından rekor kırılmadığını belirtmek gerekiyor çünkü  geçmişte aynı anda oyun oynayan oyuncu sayısı hususunda daha fazlası görülmüştü. Bu husustaki rekorun 9 milyon 245 bin 888 olduğu biliniyor yani bunun üzerine şu an için çıkılamadı.

Steam üzerinde doğal olarak en çok hafta sonları oyun oynayan oyuncu sayısında artış gözlemlenmekte. Anlık kullanıcı sayısı rekorunun kırılması da buna bağlanmakta. Hafta sonu insanlar oyunlara ayıracak daha fazla zaman bulabildiklerinden bu normal kabul edilebilecek bir husus.

En çok oynanan video oyunu CS GO

Counter Strike Global Offensive oyununun 10 yıl önce 2012 tarihinde piyasaya sürüldüğünü biliyoruz. Verilere göre göre 1 milyon 48 bin 548 oyuncu rekorun kırıldığı esnada CS GO oynuyordu ve bu bağlamda rekorun kırıldığı an en çok oynanan video oyunu da CS GO idi. 10 yıllık bir oyunun hala bu kadar popüler olması taktire şayan bir durumken oyuncuların çoklu oyuncu modlarına ve genel olarak çoklu oyunculara yönelik oyunlara büyük bir ilgi gösteriyor olması dikkat çekiyor.

(Visited 3 times, 1 visits today)