Sosyal medya uygulamalarından TikTok, 2021 yılına ait en öne çıkan içeriklerin hangileri olduğuna yönelik olarak duyuru yaptı. İşte habere ilişkin detaylar…

Dünyanın en çok kullanılan sosyal medya uygulamalarından biri haline gelen TikTok, pandeminin de etkisiyle daha da fazla ilgi görüyor. TikTok üzerinde milyonlarca içerik oluşturucu ve milyarlarca içerik bulunuyor.

2021 yılının sonuna yaklaştığımız şu günlerde TikTok önemli bir açıklamada bulundu. TikTok, 2021 yılının raporlarını yayınladı. Buna göre ülkemizde kullanıcıların belirlediği favoriler @cellat36 tarafından yapılan TikTok’ta oldukça popüler olan şarkıyla kıyafet değişimi, @zogukans’ın ben yapamam akımını başlatan ilk video, @uberkuloz ‘un ” Hayatın içinden durum komedileri çıkaran içimizden bir bakış açısı ” içerikleri Türkiye çapında belirlenen favoriler oldu.

Dünya çapında ise @nathanevanss – There once was a man… adlı denizci şarkısının herkes tarafından duyulmasını sağlarken @youneszarou , fotoğrafçılığa lezzetli bir bakış kattı. @a.z.yx profil fotoğrafı çekmenin komik bir yolu oldu.

Kullanıcıların Türkiye çapında seçtikleri ise @ezgizem – Baby Shower partisine ‘ne kadar harcadım?” videosu , @mamitravolta ‘nın #sizceben akımından komik bir video ve @kadirukas – “Squid Game şekerleme videosuna cesur bir meydan okuma” içerikleri yer aldı.

Kullanıcıların ülkemizdeki favori listelerinde ise Edis Görgülü’nin Martılar şarkısı, Doğu Swag’ın Doğu Swag, Arem Özgüç ve Arman Aydın’ın Senin Yüzünden şarkısı yer aldı. Ülkemizde 2021 yılında en iyi çıkış yapanlar listesinde ise @aniilzcn , @kursatjuan , @hilaryhyra yer aldı.

Ülkemizde en popüler tarifler beklendiği üzere @cznburak’ın devasa cheseeburgeri, @nusr_et ‘in Peynir Aşısı içeriği ve @emirelidemir0 ‘ın Squid Game’in dalgona şekeri içerikleri oldu. Platformda aynı zamanda yeni bir soru cevap etkinliği bulunmakta olup, söz konusu etkinlik kapsamında TikTok kullanıcıları 2021 yılında en mutlu anılarını ve 2021’de en çok öne çıkanları paylaşabilir.

(Visited 25 times, 1 visits today)