Bu yazımızda TikTok aile eşleşmesi özelliğinin ne olduğuna değinecek, söz konusu mod ile ilgili olarak bilgiler vereceğiz. İşte konuya ilişkin ayrıntılar…

Çocukların ve gençlerin yaygın olarak olarak kullandığı video paylaşım yazılımı TikTok üzerinde çocukların yaşına uygun olmayan içerikler de yer aldığı için ebeveynler çocukları için endişelenebiliyor. Özellikle çeşitli video akımları bazı çocukların kötü örnek davranışlar edinmesine ve hatta ölümcül kazalar geçirmelerine bile neden olabiliyor.

TikTok , sahip olduğu atmosfer itibariyle çocuklar ve gençler için daha fazla tercih edilsede ebeveynler ilk olarak TikTok hesabı açarak çocuklarının neler yaptığını takip edebilir. Bu da son derece normal bir durum olup, TikTok uygulaması üzerinde de resmi olarak ebeveynlerin, çocuklarının yaptığı etkinlikleri kontrol etmeleri mümkün kılınmış.

Ebeveynlere çocuklarının içeriklerini düzenleyebilme imkanı tanıyan sistem, aynı zamanda ekran zamanı yönetimi sunuyor. Böylece ebeveyn çocuğunun TikTok üzerinde her gün ne kadar vakit geçirebileceğine ilişkin olarak bir limit belirleyebiliyor. Bu da çocuğun TikTok uygulamasına bağımlı hale gelmesini engelleyen önemli bir fonksiyon olarak dikkat çekiyor. Ebeveynler çocuğun ekran süresi sınırını doğrudan kendi TikTok hesabı üzerinden ayarlayabiliyor. Eğer çocuğun birden fazla cihazı bulunmakta ise belirlenen süre sınırını her cihaz için ayrı ayrı geçerli kılabiliyor.

Aile eşitlemesi modunu yönetmek:

Bunun için ilk olarak Ben seçeneğine gidiniz ve ayarları açmak için … ögesine dokununuz. Sonrasında Aile Eşitlemesi Modu seçeneğine gidiniz ve yönetmek istediğiniz hesabı seçerek kontrolleri güncelleyiniz. Ebeveyn ve genç hesaplarını bağlamak için de Ben seçeneğine gidiniz .Ayarları açmak için … ögesine dokununuz. Oradan Aile Eşiltemesi Modu seçeneğine gidiniz ve Ebeveyn Veya Genç seçeneğine dokununuz. Sonrasında verilen talimatları tamamlayarak işleminizi gerçekleştirebilirsiniz.

(Visited 38 times, 1 visits today)