Apple ürünleri, son faiz indirimi hamlesinden sonra bir kez daha zamlandı. Uygulanan yeni zamlarla beraber Apple ürünlerini satın almak daha zor hale geldi.

Son zamanlarda ülkemizde dolar kuru bazında önemli hareketlilikler yaşanıyor. Bir süredir faiz indirimi politikasının uygulanması dolar kurunun sürekli olarak yükselmesine ve bunun sonucunda Türk Lirasının ani olarak değer kaybetmesine neden oluyor.

Kasım ayının ortasında uygulanan faiz indiriminden sonra Apple şirketi Türkiye’deki satışlarını bir süreliğine durdurmuştu. Ardından satışları zamlı fiyatlardan tekrar aktif etmişti. Üstelik %25 oranında büyük zamlar uygulayarak bunu yapmıştı. Bu sefer yeni bir faiz indirimi daha uygulandı ve bunun akabinde Apple ürünleri için bir zam daha meydana geldi.

Uygulanan yeni zamla beraber Apple ürünlerinin fiyatları yükseldi. Artık iPhone satın almak isteyen kişiler 40.000 TL’yi gözden çıkarmalı. Çünkü uygulanan zamla beraber son model iPhone cihazlarının fiyatları epey yükseldi.

Apple Store üzerinde kılıftan büyük çaplı ürünlere kadar her şeye büyük oranda zam geldi. iPhone 13 Pro modelinin 1 TB versiyonu 40.000 TL’yi geçti.

Yeni fiyatlar nasıl ?

Uygulanan son zamla beraber iPhone 13 Pro Max’ın 128 GB versiyonunu satın almak isteyen bir kullanıcının 31.999,00 TL ödemesi gerekiyor. iPhone 13 128 GB sürümü için belirlenen fiyat ise 21.499 TL olup, daha eski olan iPhone 12 64 GB modeli bile 19.499,00 TL’den satılıyor. Öte yandan 13 inç büyüklüğündeki MacBook Air modeli 20.000 TL’den başlayan fiyatlarla satılıyor. iMac başlangıç fiyatı ise 34.999 TL olarak açıklanırken, iPad Pro almak isteyenlerin 16.499 TL’yi, iPad Air satın almak isteyenlerin de 11.999 TL’yi gözden çıkarması gerekiyor.

Yazımız itibariyle 1 Dolar 16,42 TL’den işlem görüyor. İlerleyen günlerde dolar kurunda meydana gelecek olan değişikliklere göre Apple Store üzerindeki ürünlerin fiyatlarının da güncellenmesi bekleniyor.

(Visited 35 times, 1 visits today)