Bu yazımızda Türkçe ve Rusça çeviri uygulamalarına değiniyoruz. İşte Rusça çeviri uygulamalarına ilişkin bilinmesi gerekenler…

Rusça özellikle Avrasya’da oldukça yaygın bir dil. Kiril alfabesi kullanıldığı için açıkçası öğrenilmesi ülkemizde zor olan dillerden biri. Ancak Rusça çeviri uygulamaları sayesinde Rusçanızı geliştirmeniz mümkündür veya öğrenmekten ziyade bir işinizi halledebilmek için çeviriye ihtiyaç duyuyorsanız da yine yararlanabilirsiniz. Biz bu yazımızda sizler için Türkçe ve Rusça çeviri hususunda kullanılabilecek olan mobil uygulamalara değinmek istedik. İşte o uygulamalar:

Yandex Translate

Popüler internet tarayıcısı ve arama motoru Yandex’in Translate isimli bir uygulaması da bulunmakta olup, söz konusu mobil uygulama sanal mağazalar aracılığıyla kolayca edinilebilmektedir. Rusça ve Türkçe çeviri yapmanıza imkan tanıyan Yandex Translate’in bu bağlamda en iyi uygulamalardan olduğunu söyleyebiliriz.

Translator PROMT.One

Çok sayıda özelliğin yer aldığı Translator PROMT.One isimli mobil uygulama başarılı arayüzüyle de dikkat çeken etkileyici çeviri uygulamalarındandır. Aynı zamanda kullanıcıya arama geçmişini kaydetme gibi çeşitli özellikler sağlamaktadır. Doğrudan kamera ile çeviri yapma işlevi de bulunan bir uygulamadır.

Microsoft Translator

Onlarca dili desteklemekte olan bir uygulamadır. Çevrimdışı çalışma özelliği vardır. Ses çevirisi gibi özellikleri de bulunmakta olan uygulamanın arkasında teknoloji devi Microsoft bulunmaktadır.

 

SayHi Translate

Rusça çeviri için kullanabileceğiniz bu araç bunun yanında Almanca, Çince, Portekizce .vb. pek çok dil için de destek sağlamaktadır. Yaygın olarak kullanılan çeviri aracı ile yabancı kelimelerin anlamını pratik bir şekilde öğrenebiliyorsunuz.

Google Translate

Google tarafından sunulan bir çeviri aracı olan Google Translate, giderek daha iyi bir hale gelmektedir. Fonksiyon bakımından zengin olmasına rağmen çok sade bir arayüzü bulunan ve böylece kullanıcılara kolayca çeviri yapmalarına imkan tanıyan Google Translate muhakkak denenmesi greeken uygulamalardandır.

(Visited 6 times, 1 visits today)