Google’ın Chrome tarayıcısının favori eklentilerine yönelik olarak açıklama geldi. Chrome üzerindeki en favori uzantılar açıklandı.

Chrome tarayıcısının 2022 yılında en popüler Chrome uzantılarına yönelik olarak Google tarafından paylaşım yapıldı. 2022 yılındaki en favori Chrome uzantıları olarak; Tarayıcı özelleştirmesini sağlayan, odaklanmak için yardımcı olmakta olan v.b. hususlarda başarılı olan çeşitli uygulamalara yer verildi.

Oyun ve Videolar

Chrome’da en iyi uzantılar hususunda oyun ve video kategorisinde RoPro ve eJoy eklentileri 2022 yılının favorileri arasına dahil edildi. RoPro, Roblox oyununa farklı özellikleri eklemekte olup oyuncunun oyun deneyimini iyileştirmektedir. eJoy uzantısı ile video veya filmlerde çift alt yazı desteği sunmakta ve kullanıcının kendisini geliştirmesini sağlamaktadır.

Eğitim

Google’ın öğrenme odaklı uzantılar hususunda paylaştığı uzantılar ise Equatio ve MyBit : Free Citation Generator olarak açıklandı. Equatio uzantısı matematiği dijital hale getirip küçük yaşta olan öğrencilerin daha kolay öğrenmesine imkan tanımakta olup diğer uzantı ise otomatik olarak biçimlendirilen alıntı ve kaynakça oluşturulmasını sağlamaktadır.

Odaklanma

Chrome’da odaklanma hususunda en favori iki uzantı olarak Workona Tab Manages ve CrXMouse Chrome Gestures açıklandı. Workona Tag Manager, sekmeleri düzenleyip yönetme gibi işleri kontrol altına almaktadır. DrXMouse Chrome Gestures ise özel kısayollar oluşturamaya imkan tanımakta olan bir uzantıdır olarak bilinmektedir.

Okuma

Tango, kullanıcılar için otomatik bir şekilde “Nasıl yapılır?” kılavuzları oluşturmaya imkan tanımaktadır ve bunları belgelendirip kullanıcıları belgeleme zahmetinden kurtarmaktadır. SwiftRead uzantısı ise kullanıcıların okuma hızını artırabilmek konusunda yardımcı olmaktadır. Diğre bir uygulama Liner olup, okuma konusunda öneriler vermektedir ve araştırma yaparken yardımcı olmaktadır. Visbug ise tasarımcıları hedef alarak onların web sitesi üzerinde yazıları ve görseller üzerinde düzenleme yapmasına imkan sağlamasıyla öne çıkmakta olan bir Chrome uzantısıdır.

(Visited 10 times, 1 visits today)