Bu yazımızda mobil cihazlarda gizli sekme açma yöntemlerine ilişkin olarak bilgilere yer vermekteyiz. İşte detaylar…

Mobil cihazlarınız üzerinden kullanmakta olduğunuz internet tarayıcılarında gizli sekme açabilirsiniz. Bunun için uygulamanız gereken adımlardan bahsedeceğiz;

Google Chrome

İlk olarak Chrome uygulamasını açtıktan sonra adres çubuğunun sağında bulunan üç nokta işaretine dokunarak menüyü açınız. Ardından Yeni Gizli Sekme seçeneğine basınız. Böylece karşınıza yeni özel sekme açılmış olacaktır. Bu sayede çerezlerin v.b. bilgilerin kaydedilmediği bir gezinti deneyimi yaşayabilirsiniz.

Safari

Apple’ın meşhur internet tarayıcısı olan Safari üzerinde yeni sekmeyi açabilmeniz için Safari uygulamasını açtıktan sonra sağ alt köşede yer almakta olan yeni sayfa simgesine basınız. Ardından sol alt köşede yer almakta olan Gizli seçeneğine basınız. Sonrasında + sembolüne veya Bitti seçeneğine basınız. Gizli sekmede olduğunuzu Safari’nin normal sekmelerinden daha koyu renge sahip bir sekmede olmanızdan anlamanız mümkün.

Samsung İnternet

Samsung’un internet tarayıcısında gizli sekmeyi açabilmek için uygulamayı çalıştırmanızın ardından sağ alt kısımda bulunan ve sekmeleri temsil etmekte olan yere basınız. Sekmeler açıldığı zaman sol alt kısımda yer alan Gizil Modu Aç kısmına basınız. Eğer ilk kez açıyor iseniz karşınıza pencere çıkacak olup kendinize göre ayarladıktan sonra sağ alt kısımda yer almakta olan Başlat butonuna basınız. Böylece artık gizli mod üzerinde gezinti yapmanız mümkün hale gelecektir.

Mozilla Firefox

En popüler internet tarayıcılarından Mozilla Firefox üzerinde gizli sekmeyi kolayca çalıştırabilirsiniz. Bunun için Mozilla Firefox internet tarayıcısını çalıştırmanızın ardından Sekmeler kısmına giriniz ve ardından maske simgeli olan butona basınız. Sonrasında gizli moda sahip olan pencere açılacak olup, gizli modu kapatmak için tekrardan sekmeleri açabilir ve maske simgesinin solunda yer alan kare simgesinin üzerine basınız. Böylece normal sekmeye geçerek normal sekmeden devam etmiş olursunuz.

(Visited 9 times, 1 visits today)