Yeni yazımızda meşhur video oyunlarından Counter Strike : Global Offensive içerisinde ısınma bitirme kodlarına değiniyor, ısınma bitirme kodlarının neler olduğuyla ilgili olarak bilgilere yer veriyoruz.

CS hayranlarının son gözdesi olan Counter Strike : Global Offensive oyunu çoklu oyunculara yönelik, rekabet dolu bir oyundur. Counter Strike : Global Offensive oyununda oyuncuların kullanabileceği çeşitli CS GO komutları bulunmaktadır.

Uygulanabilecek olan CS GO komutlarından biri “mp_warmup_end” komutudur. Bu kodu CS oyununu oynarken konsolu açıp uygulayabilirsiniz. CS GO oyununda konsolu oyunu açmadan önce aktif ettikten sonra oyun içerisinde klavyenizden ” tuşuna basınız ve ardından “mp_warmup_end” kodunu girip klavyenizden Enter tuşuna basınız. Böylece ısınma turu sona erecek ve maç başlayacaktır.

Dilerseniz farklı CS Go kodlarını kullanabilir ve ısınmanın sonlandırılmasını otomatik olarak gerçekleştirebilirsiniz. Mesela ısınmayı 30 saniye sonra bitirmek için uygulamanız gereken komut “mp warmuptime 30” şeklindedir. Eğer süreyi değiştirmek isterseniz 30 yazan kısma farklı rakamlar yazabilirsiniz.

Eğer CS oyununu çevrimdışı bir şekilde botlarla oynamayı daha çok seviyorsanız o halde konsola eklemeniz gereken komutlara da değinelim; Çevrimdışı bir oyun içerisinde ısınma süresini kapatabilmek için konsola ‘mp_do_warmup_offline 0’ komutunu yazmanız ve klavyenizden Enter tuşuna basmanız gerekmektedir. Eğer tekrar aktif hale getirmek isterseniz kodun sonunda yer almakta olan 0 rakamını 1 olarak değiştirmelisiniz.

CS GO Hakkında

Piyasaya sürülme yılı 2012 olan Counter Strike : Global Offensive oyunu içerisinde teröristler ve anti teröristler olmak üzere iki takım yer almaktadır. Teröristler bombayı imha etmek veya rehineleri tutmak için çaba sarfederken anti teröristler ise bombayı bulup etkisiz hale getirmek, rehineleri kurtarmak gibi görevlere sahiptirler. Çıkışının üzerinden 10 yıldan fazla zaman geçmiş olmasına rağmen halen oldukça büyük bir ilgiyle oynanan Counter Strike : Global Offensive, uzun yıllar daha oyuncuların gözdesi olacak gibi gözüküyor.

(Visited 9 times, 1 visits today)