CS Go oyununda rütbeler oldukça önemli bir kıstas olup, rütbelere ilişkin bilinmesi gereken unsurlara değiniyoruz.

Popüler video oyunlarından Counter Strike Global Offensive üzerinde rütbe sistemi bulunmaktadır. Rütbe sistemiyle ilgili olarak bilinmesi gereken bazı unsurlar vardır.

Daha önce çıkan CS oyunlarındaki en büyük problem oyun içerisinde rekabet unsurunun çok az olması idi ve bu yüzden oyuncular kendisi ile aynı seviyede olan oyuncularla eşleştirilmiyor ve bu bağlamda daha zor oyuncular ile bir anda oynamak zorunda kalıyorlardı. Günümüzde ise CS Go oyununda yer alan rütbe sistemi ile beraber oyuncular kendisi ile aynı seviyede olan oyuncular ile eşleşiyor ve böylece daha rekabetçi ve keyifli oyunlar mümkün hale geliyor.

CS GO oyununda gruplar ve rütbeler bulunakta olup, Gruplar Silver, Gold Nova, Master Guardian, Elite olarak ayrılıyor ve toplam 18 adet rütbe yar alıyor.

Silver 1 rütbesi daha önce FPS oyunu oynamayan ve taktiksel rekabetçi oyuncularının da aşina olmadığı, oyunda çok yeni olan acemi bir rütbedir. Global elite ise rekabetçi seviyesinin en üst liginde yer alan, profesyonel veya profesyonel oyuncu adaylarıdır. Dolayısıyla ikisi arasında çok büyük bir fark bulunduğunu belirtmek gerekir.

CS GO oyuncularının ciddi bir bölümü Gold Nova rütbesindedir. Global Elite en yüksek seviyesinde olan oyuncu sayısı ise sadece %2 seviyesindedir. Dolayısı ile Global Elite seviyesini elde etmenin kolay olmadığını belirtmek gerekmektedir.

CS GO rütbe sistemi oyundaki becerilerinizi ortaya koyan bir sistemdir. Bir rütbe sahibi olabilmek için ilk olarak 10 adet rekabetçi oyun oynamanız gerekmektedir. Fakat bir rütbeniz bulunmuyor ise gün içerisinde sadece iki maç oynamanız mümkündür ve 10 maça ulaşmanızın ardından bu durum değişecektir. Rütbe atlamak için rekabetçi maçlarda elde ettiğiniz galibiyet ve mağlubiyetler önemlidir. Çok fazla maçı üst üste kazanırsanız çok hızlı rütbe atlarsınız ancak kaybettiğinizde de rütbelerinizi kaybedersiniz.

(Visited 3 times, 1 visits today)