Counter Strike Global Offensive yapımında başlatma kodlarını uygulayabilirsiniz. Bu hususta bilinmesi gerekenlere değiniyoruz.

Meşhur CS serisinin bilinen son oyunu olan Counter Strike Global Offensive, 2012 yılında piyasaya sürülmüş ve oyuncuların en çok oynadığı oyunlardan biri haline gelmişti.

Başlatma seçeneklerini uygulayarak kendinize göre ayarlamalarda bulunabilirsiniz. Başlatma seçeneklerini ayarlayabilmek için CS GO oyununa sağ tık yapıp, ardından Özellikler’e ve sonrasında Başlatma Seçeneklerini Ayarla’ya tıklamanız gerekmektedir. Ardından aşağıda vermiş olduğumuz kodları bu alana tek tek yapıştırabilir ve böylece başlatma kodlarını uygulayabilirsiniz.

CS GO Başlatma Kodları ve Anlamları:

-console

Eğer konsolun oyun her açıldığında direkt olarak açılmasını istiyorsanız o halde bu kodu kullanmanız gerekiyor çünkü bu kod oyunu her açtığınızda direkt olarak karşınıza console ekranının çıkmasını sağlamaktadır.

-novid

Bazı oyuncular CS GO oyununu açtıkları zaman vakit kaybetmek istemezler ve bu hususta introyu kaldırırlar. CS Go introsunu kaldırmak için kullanabileceğiniz başlatma seçeneği kodu –novid kodudur.

-high ve –threads

“-high” ile “-threads” kodları sayesinde oyunun performansını artırabilirsiniz. High kodu ile oyuna girdiğiniz zaman bilgisayar bu oyuna öncelik vermekte ve bu sayede daha yüksek FPS alabilmeniz de mümkün hale gelmektedir. Öte yandan –threads kodu da işlemcinin oyuna odaklanmasını sağlamakta olup, işlemcinin çekirdek sayısının yarısı yerine tüm çekirdekleri kullanmasını sağlayabilirsiniz. Ancak bu noktada dikkat etmeniz gereken şey mesela 8 çekirdekli bir işlemciniz var ise kod olarak konsola -threads 8 yazmanızdır.

-tickrate 128

Bu kod oyuncuyu direkt olarak 128 tickrate olan serverlara bağlamaya yaramaktadır. Oyunun sunucularına girdiğinizde veya botlarla oynadığınızda otomatik bir biçimde 64 tickrate olan serverlara bağlanmasının önüne geçmiş olursunuz.

+cl_forcepreload 1

Haritaları her oyuna girdiğinizde direkt olarak indirir. Böylece bir mücadeleye başlarken oyuna daha hızlı bir şekilde erişim sağlayabilirsiniz ve FPS konusunda da olumlu bir gelişme söz konusu olabilir.

(Visited 11 times, 1 visits today)