Asus Vivobook serisi kapsamında yeni dizüstü bilgisayar modelleri çıktı. Bu bağlamda Vivobook Go 15 OLED ve Vivobook Go 14 cihazları resmen piyasaya sürüldü. İşte habere dair tüm ayrıntılar…

Bilgisayar alanında oldukça bilinen bir marka olan Asus, ülkemizde de tercih edilen markalardan biri ve şimdi Vivobook serisi kapsamında farklı ekran boyutlarına sahip olan iki model çıkardı.
Vivobook Go 15 OLED ve Vivobook Go 14 ürünleri resmen piyasaya sürüldü. Peki ürünler ne gibi özelliklerle kullanıcıların karşısına çıktı?

Vivobook Go 15

Depolama alanı ve RAM tarafında bolca seçenek sunan cihazın 4 GB – 8 GB ve 16 GB RAM seçenekleri bulunmaktadır. Depolama tarafında 128 GB – 256 GB ve 512 GB SSD seçenekleri sunmakta olup böylece bütçeye göre tercih yapabileceğiniz bir dizüstü bilgisayardır. Bilgisayarda Ryzen 5 7520U işlemcisi yer almaktadır ve 6 nm FinFET teknolojisini barındırmaktadır. Üründe Radeon 610M GPU yer almaktadır. 60 HZ yenilme hızı bulunan model OLED panel yapısına sahiptir. Ağırlığı 1.63 kilogram olan dizüstü bilgisayar 16:9 en boy oranı kullanmaktadır. Cihazın ekranı isminden de anlaşılabileceği üzere 15 inç büyüklüğündedir. Böylece şimdi bahsedeceğimiz Vivbook Go 14 modeline nazaran daha büyük ekranlıdır.

Vivobook Go 14

Bu cihazın en temel farkı ekran boyutu tarafında karşımıza çıkmakta olup, Vivobook Go 14 cihazında sadece 14 inç büyüklüğünde, yukarıda bahsettiğimiz modelden daha ufak bir ekran yer almaktadır. Ürün 4 GB / 8 GB / 16 GB LPDDR5 Ram ve 128 GB / 256 GB / 512 GB NVMe PCIe 3.0 SSD olarak oldukça çeşitli bir RAM ve depolama seçeneklerine ayrılmaktadır. Cihaz 1.3 kilogram ağırlığında olup böylece diğer modelden çok daha hafiftir. 60 Hz yenileme hızı bulunan dizüstü bilgisayar modelinde kullanılan işlemci AMD Ryzen 5 7520U’dur yani diğer modelle aynı işlemciye yer verilmektedir. Bu arada henüz iki ürüne ilişkin olarak fiyat bilgisinin resmi olarak paylaşılmadığını belirtelim.

(Visited 4 times, 1 visits today)