Çin merkezli akıllı telefon üreticilerinden Vivo günümüzde oldukça popüler bir şirket haline geldi ve çalışmalarına tam gaz devam ediyor. Ürün çeşitliliğini artıran marka bu sefer Y02 ürününü piyasaya sürmekte olup ürün uygun fiyatlı akıllı telefonların arasına katılmayı başarıyor.

Akıllı telefon alanında mühim şirketlerden biri haline gelen Vivo, fiyat performans konusunda iddialı olan yeni akıllı telefon modeli Vivo Y02 ile kendisini gösterdi. Akıllı telefonun sahip olduğu pek çok özelliği açıkladı ve ürünün tanıtımı resmen gerçekleştirildi.

Yeni Vivo Y02’nin Özellikleri

Vivo Y02 akıllı telefonunun ekran özelliklerinden başlayacak olursak ; Cihazda 6.51 inç büyüklüğünde ekranı bulunmakta olan IPS LCD panel yapısı kullanılmakta olup ürün HD+ çözünürlük desteği sunmaktadır.

Damla çentik tasarımı ile gelen yeni Vivo Y02 , bu bağlamda giriş segmentte görmeye alıştığımız bir tasarım yapısı kullanıyor. Helio P22 işlemcisinden güç almakta olan yeni Vivo Y02 modelinde dört 2.0 GHz ARM Cortex-A53 ve dört 1.5 GHz ARM Cortex-A53 çekirdeklerine ek olarak PowerVR GE8320 grafik birimi kullanılmaktadır.
Telefonun arka kısmında 8 Megapiksellik kamera yer almaktadır ve cihazın önünde ise 5 MP selfie kamerası kullanılmaktadır. Ürün dairesel bir kamera tasarımına sahip ve kamera tarafında iddialı bir cihaz olmadığının da altını çizmek gerekiyor.

Depolama alanı hususunda 32 GB dahili depolama alanı ile gelen modelin günümüzde biraz yetersiz kalabileceği söylenebilir. RAM hususunda ise 2 GB ve 3 GB seçenekleri sunuluyor. RAM hususunda seçenek sunulması güzel ama belki depolama alanı hususunda 64 GB seçeneği de olsa idi telefon daha cazip bir hale gelebilirdi diye düşünüyoruz. Her şeye rağmen bu modelin giriş segmente hitap ettiği ve oldukça hesaplı bir telefon olduğu unutulmamalı: Cihaz yalnızca 95 Dolar fiyat etiketine sahiptir. Gri ve mavi olmak üzere iki farklı renk seçeneğiyle Çin’de satışa sunulmaktadır.

(Visited 16 times, 1 visits today)