Xiaomi markasının Xiaomi 13 serisini ne zaman piyasaya süreceğine dair doğrulama yapılmış durumda. Böylece ürünlerin çıkış tarihi onaylandı. İşte habere ilişkin tüm detaylar…

Çin merkezli akıllı telefon üreticilerinden Xiaomi çalışmalarına devam etmekte olup, 1 Aralık günü düzenlenecek etkinlikle beraber Xiaomi 13 serisinin tanıtımı resmen gerçekleştirilmiş olacak. Daha önce pek çok sızıntı bilgisi ortaya çıkan Xiaomi 13 serisine yönelik olarak bu sefer önemli resmi bilgiler geldi.

Xiaomi’nin 13 serisini aslında Kasım ayında piyasaya sürmesi bekleniyordu ancak yaşanan bazı sıkıntılar nedeniyle bunun mümkün olmadığı ortaya çıktı. Bu bağlamda 1 Aralık günü sahne alacak olan serinin akıllı telefonlarının nasıl özelliklerle geleceği ve fiyatlarının ne olacağı merak edilmekte olup, Xiaomi 13 akıllı telefonunun sahip olduğu çoğu özellik aslında belli olmuş durumda. Her ne kadar resmi olarak açıklanmasada serinin temel versiyonunun özelliklerinin aşağıdaki gibi olmasını bekliyoruz.

Xiaomi 13 Beklenen Özelilkleri :

Gelen bilgilere göre akıllı telefon 8 GB Ram ve 128 GB dahili depolama alanı ile gelecek. Birden fazla depolama alanı ve RRAM seçeneğinin olup olmayacağı konusu şu an için belirsizliğini korumakta. Telefonda pil olarak 4500 mAh büyüklüğünde 67W hızlı şarj destekli batarya yer alacak ve böylece cihazı kısa sürede şarj edebilmek mümkün olacak. İşletim sistemi olarak Android 13 kullanmakta olan model bunun yanında MIUI 14 ara yüzü sunmaktadır. Cihaz Snapdragon 8 Gen 2 yonga setine sahiptir. Kamera tarafında ise 50 MP + 13 MP + 5 MP’den oluşmakta olan üçlü arka kameraya sahiptir.

Serinin Pro versiyonunun ise henüz yeni Geekbench üzerinde kendisini gösterdiğini belirtelim. Söz konusu model tek çekirdek destinde 1504 puan elde ederken çok çekirdekli testten 5342 puan aldı. Geekbench verilerine göre de Pro versiyonu Android 13 tabanlı MIUI 14 ara yüzüyle gelecek olup 12 GB RAM ile piyasaya sürülecek.

(Visited 7 times, 1 visits today)