Bu içeriğimiz Vodafone internet ayarlarının nasıl yapılabileceği konusuna ilişkin olarak bilgilere yer veriyoruz. İşte detaylar…

İnternet erişimi oldukça yaygın bir hale geldi ve günümüzde neredeyse herkesin internete erişimi bulunuyor. Gerek telefonlar gerek bilgisayar gibi cihazlarla internete kolayca bağlanılabiliyor. Özellikle genç neslin internet konusunda daha çok şey bildiği ve interneti daha yaygın olarak kullandığı biliniyor. İnternet günümüzde en çok sosyal medya mecralarını ziyaret etmek amacıyla kullanılıyor. Özellikle Twitter, Instagram platformları en çok kullanılan sosyal medya oluşumları olarak başı çekiyor.

Vodafone da internet alanında hizmet göstermekte olan telekominikasyon şirketlerinden biri ve biz bu yazımızda Vodafone internet ayarlamalarının nasıl yapılabileceğini adım adım anlatmak istedik:

Vodafone internet ayarlarını yapabilmek için müşteri hizmetlerinden yararlanabilir veya Vodafone Yanımda uygulamasını kullanabilirsiniz. Vodafone Yanımda uygulaması, Vodafone tarafından bireysel abonelere sunulan bir online işlemler uygulamasıdır. Vodafone Yanımda uygulamasında otomatik olarak ayarlama yapmak mümkündür.

Android telefonda internet ayarını yapmak için Ayarlar > Mobil Ağlar > Erişim Noktası adları > Ekle talimatlarını izleyebilirsiniz. Söz konusu adımları izleyerek talimatları uygulamanızın ardından aşağıda vereceğimiz değerleri doğru bir şekilde girmeniz gerekmektedir:

İsim : Vodafone Internet
APN : internet
Proxy : boş bırakın
Bağlantı noktası : boş bırakın
Kullanıcı adı : vodafone
Parola : vodafone
Sunucu : boş bırakın
MMSC : boş bırakın
MMS proxy’si : boş bırakın
MMS bağ. nokt. : boş bırakın
MMS protokolü : WAP 2.0
MCC : 286
MNC : 02
Kimlik doğrulama türü : Yok (varsa PAP veya CHAP seçiniz)
APN tipi : default

Bilglieri bu şekilde girmenizin ardından değişiklikleri kaydediniz. Arından menüden çıkınız. Böylece internete erişim sağlamış olacaksınız.

iOS’ta Vodafone Mobil İnternet Ayarları:

APN : internet
Kullanıcı adı : vodafone
Parola : vodafone

Konuyla ilgili olarak yardım taleplerinizi ve görüşlerinizi hemen alt kısımda bulunan yorum bölümünden bizlere iletebilirsiniz.

(Visited 12 times, 1 visits today)