Yeni yazımızda Wattpad hesabını kalıcı olarak silebilmek için uygulamanız gereken işleme değinmekteyiz. İşte detaylar…

Wattpad, 2007 yılında kurulan bir platform olup, kendisini bir okur – yazar topluluğu olarak tanımlamaktadır. Dileyen herkesin şiirlerini, hikayelerini, romanlarını ve makalelerini ücretsiz olarak dijital ortam üzerinden yayınlamasına imkan tanımaktadır.

Ücretsiz olarak pek çok esere ulaşabileceğiniz Wattpad platformunu artık kullanmak istemiyor iseniz hesabınızı silebilirsiniz. Bunun için uygulamanız gereken bazı yöntemler bulunmaktadır. Wattpad hesabınızı kalıcı olarak silebilmek için aşağıdaki yöntemleri uygulayın.

Wattpad hesabınızı silmenizin ardından wattpad com/user/kullanıcıadınız adresi artık geçersiz olacaktır. Kullanıcı adınız, hikayeleriniz, mesajlarınız, kitaplığınız silinecektir. Wattpad hesabınızı silmenizin ardından kullanıcı adınızı da kaybedeceğinizi ve bir daha aynı kullanıcı adını alamayacağınızı da belirtelim. Yani silme işleminden önce bunu iyice düşünerek net karar vermeniz gerekiyor. Eğer isterseniz hesabı kalıcı olarak silmek yerine sizi rahatsız eden detaylar var ise bunları Ayarlar sayfası üzerinden kendinize göre düzenleyebilirsiniz. Örneğin daha az bildirim veya e-posta almanızı sağlayabilirsiniz.

Wattpad hesabını kalıcı olarak silme adımları:

İlk olarak Wattpad internet sitesini açınız. Wattpad internet sitesini dilerseniz mobil internet tarayıcısından veya bilgisayarınızdan açabilirsiniz. Ardından Wattpad ile ilişkili mail adresinizi ve şifrenizi girmeniz gerekiyor. Hesap bilgilerinizle giriş yapınız. Ardından sağ üst köşede yer almakta olan Topluluk, Ara, yaz, Gözat, Premium’ı Deneyin yazılı arasından Profil resminizin üzerine tıklayınız. Açılan menü içerisinden Ayarlar seçeneğine , sonrasında da Hesabı Kapat butonuna tıklayınız. Hesabı silme nedeninizi seçerek yazınız. Ardından “ Evet eminim. Lütfen Hesabımı Kapatın” yazan kutucuğu seçerek onaylayınız. Ardından sizden şifrenizi bir kez daha girmeniz istenecek ve ardından hesabınızı silmek konusunda kararlı olup olmadığınız sorulacaktır. Şifrenizi yeniden girdikten sonra Hesabı Kapat yazısına tıklayınız. Böylece Wattapad hesabınız kalıcı bir şekilde silinecektir.

(Visited 4 times, 1 visits today)