Önde gelen teknoloji şirketlerinden biri olarak kabul edilen Samsung’un telefon kategorisinde düşüş yaşadığı tespit edildi. İşte detaylar…

Günümüzde önde gelen teknoloji markalarından biri olarak bilinmekte ve kabul edilmekte olan Samsung çalışmalara devam ediyor. Telefon kategorisinde bir düşüş içerisinde olduğuna yönelik olarak sızıntılar bulunuyor ve gelen son iddialar Samsung’un Galaxy telefon satışlarının ciddi bir düşüş gösterdiğini gözler önüne seriyor.

Çip krizi bilindiği üzere korona virüsüyle beraber kendisini küresel çapta göstermişti. Samsung bu durumu başarılı bir şekilde idare etmeye çalışan şirketlerden biri olsada gelen bilgiler Galaxy telefon serisinde satışlar konusunda bir problem yaşadığı yönünde. Çip krizi nedeniyle telefon satışları düşüşe geçen Samsung, krizden nasibini almış durumda ve telefon satışları son dönemde etkilendi.

Samsung genel olarak bakıldığı zaman geçen yılın aynı dönemine nazaran işletme karını artırdı ancak Galaxy imzalı telefon sevkiyatları, Nisan ayı ila Haziran ayı döneminde bir önceki çeyreğe göre yüzde 16 düşüşle tahmini 61 milyon adet seviyesine indi.

Akıllı telefon satışlarında düşüş yaşanması Samsung’un gelirlerini pek etkilememiş gibi de görünüyor. Çünkü Samsung pek çok farklı teknoloji alanında daha yer alıyor ve pazarlarda genel olarak başarılı bir görüntü çiziyor. Samsung’un özellikle yonga seti kategorisinde çok başarılı olduğu, tüketici ürünlerine olan düşük talebi telafi etmekten de fazlasını sunduğu biliniyor. Yani Smasung şu an telefon kategorisinden çok donanım kategorisinde daha fazla gelir elde etmekte. Şirketin akıllı telefonların da içerisinde yer alan donanımların üretimini ve pazarlamasını yapması ona büyük bir kazanç kapısı sağlıyor. Ancak Samsung’un Galaxy telefon serisinde yeni bazı hamleler yapması gerektiği de artık bilinen bir gerçek ve son veriler de bunu gösteriyor.

(Visited 3 times, 1 visits today)