Poco markası tarafından üretimi Türkiye’de yapılan Poco C40 ürünü resmen satışa sunulmuş durumda. Ürün uygun fiyata akıllı telefon satın almak isteyenler için avantaj sağlıyor. İşte habere ilişkin tüm detaylar…

Son zamanların yükselişteki markalarından biri olarak bilinen Poco’nun ülkemizde Poco C40 isimli akıllı telefonunun üretilmekte olduğunu biliyorduk ve ürün en sonunda satışa sunuldu. Peki cihaz hangi fiyat seviyesinden alıcı bekliyor? Gelen bilgilere göre ürün Türkiye’de 3 GB RAM + 32 GB depolamalı sürümü için 4.199 TL’den, 4 GB RAM + 64 GB depolamalı sürümü için de 4.499 TL’den satışa sunuldu. Ürünün böylece iki farklı sürüm halinde piyasaya sürüldüğünü söyleyebiliriz.

Poco C40 teknik özellikleri

Poco’nun C40 akıllı telefonunda ekran tarafında 6.71 inç büyüklüğünde 1650x720p çözünürlüğünde LCD panel bulunuyor. Cihaz yonga seti olarak ise JR510 yonga setini kullanıyor. Akıllı telefonda ikili arka kamera platformu bulunmakta. Cihazın ana kamerası f1.8 diyafram açıklığında ve 13 MP çekim yapıyor. İkinci kamerası ise f2.4 diyafram açıklığına sahip olup 2 MP derinlik sensörü içeriyor.  Telefonun ön kısmında ise 5 Megapiksellik bir adet selfie kamerası yer alıyor.

İşletim sistemi olarak MIUI 13 arayüzlü Android 11 ile kutudan çıkan akıllı telefonun uzun bir süre boyunca yazılım güncellemelerinden yararlanması bekleniyor. Akıllı telefonda batarya olarak ise 18W hızlı şarj desteğine sahip olan 6000 mAh kapasiteli pil bulunmakta. Ürünün özelliklerine göre fiyatının uygun olmasının nedeni ise cihazın Türkiye içerisinde üretilmiş olmasıdır. Bu bağlamda kayda değer bir satış başarısı yakalaması beklenen akıllı telefonun bunu gerçekleştirip gerçekleştiremeyeceğini ise zaman içerisinde göreceğiz. Daha fazla haber içeriğine ulaşmak için sitemizdeki diğer içeriklere göz atmayı ihmal etmeyin.

(Visited 11 times, 1 visits today)