Bu yazımızda Wondershare Anireel kullanımına ilişkin olarak bilinmesi gereken unsurlara değiniyoruz. İşte detaylar…

Son derece kullanışlı bir program olan Wondershare Ariel, animasyon yapma sürecinde sıfırdan animasyon yapmanızı sağlayabilir, arka plan yüklemelerinde bulunabilir, eşya ekleme yapabilirsiniz. Yazımızda bu fonksiyonlara değindik.

Eğer hazır şablon kullanmak istememekteyseniz o halde arka plan seçip sıfırdan animasyon yapabilirsiniz. Arka planların olduğu kısımda her kategoriden birkaç adet animasyon bulunmakta olup, tüm arka planları görebilmek için See All seçeneğine tıklatarak genişletiniz. Beğendiğiniz bir arka planın üzerine basılı tutarak çalışma alanına sürükleyerek bırakınız.

Bir karakter oluşturabilmek için Characters bölümüne gidiniz ve Preset Characters ve My Characters olarak iki seçimden hazır karakter üzerinden gitmek istememekteyseniz My Character sekmesine giderek + işaretine basınız. Sonrasında karakter seçimi yapıp ayrıntılarını giriniz. Ardından da karakter için bir model seçimi yapabilirsiniz. Sol bölümden karakterin yüzü, üstü ve altını düzenleyebilirsiniz. Düzenlemenizi tamamladıktan sonra da Save butonuna basınız ve karakterinizi kaydediniz. Böylece My Characters bölümünde karakter görünecek olup hazır karakter kullanmak istiyorsanız da Preset Character sekmesinden bir karakterin üzerine basılı tutmalısınız.

Eşya Ekleme

Anireel’de eşya eklemesi yapmak için ilk olarak Props sekmesini kullanmalısınız. Props sekmesinin çerisinden kendiniz için uygun olan eşyaların seçimini yaptıktan sonra üzerine basılı tutup çalışma alanınıza sürükleyiniz. Eğer dilerseniz kendi eşyanızı kendiniz de yapabiliyorsunuz.

Programda nesne hareket ettirmek için o nesnenin veya karakterin üzerine tıklayınız ve yıldız simgesine basınız. Nesnenin ne yönde nasıl hareket edeceğini seçiniz ve hangi animasyon kullanılacak ise onun seçimini yapınız. Programda animasyonun haricinde kendiniz bir hareket noktası tespit edebilirsiniz. Bu hususta karakterin üzerine gelerek Motian Path seçeneğine basıp hareket yönünün seçimini yapabilirsiniz.

(Visited 28 times, 1 visits today)