Microsoft’un meşhur konsol serisi Xbox Series ile ilgili mini bir buzdolabı satışa sunuldu ve dolap satışa sunulur sunulmaz stokları eridi. Bu bağlamda dolaba son derece fazla ilgi gösterildi.

Oyun konsolları günümüzde büyük İlgi görmekte olup, Microsoft’un Xbox Series konsolları da çıkış yapar yapmaz oyuncuların ilgi odağı olmuştu. Günümüzde Microsoft’un son konsol versiyonları olan Xbox Series kapsamında, Xbox Series X ile ilgili  olarak mini buzdolabı piyasaya sürüldü. Xbox Series X Mini Fridge isimli buzdolabına yoğun ilgi gösterildi. Satışa sunulan Xbox Series X temalı mini buzdolabının stoklarının kısa sürede tükendiği bilgisine ulaşıldı.

Bir Şaka Olarak Doğmuştu

Microsoft şirketi E3 2019 esnasındaki lansmanında Xbox Series dahilinde Xbox Series S ve X oyun konsollarının duyurusunu ilk gerçekleştirdiği zaman adeta dalga konusu olmuştu çünkü iki oyun konsolu da görünüş itibariyle mini buzdolaplarına epey benzetilmişti. Microsoft’a bu yönden sosyal medya üzerinden şaka dolu mesajlar gönderildi. Microsoft, gönderilen esprili mesajlara karşı kayıtsız kalmamış ve ilginç bir ürün duyurusu yapmıştı. Microsoft, mini buzdolabı işine gireceğini açıklayarak şakaya ortak olmuştu ancak zaman içerisinde bunu gerçekten de yaptı. Üstelik mini buzdolabı daha çıkmaz ilgi gördü!

Dolabın üretimine 2021 yılının başlarında başlayan Microsoft, ürünü yakın zamanda satışa sunmuş olmasına rağmen ürün Avrupa ülkelerinde, ABD’de tükendi bile. 99 Dolardan satılan Xbox Series X Mini Fridge isimli Xbox temalı buzdolabının ön siparişlerine de yoğun bir ilgi gösterilmişti.

Microsoft’un mini buzdolabına bu kadar fazla ilgi gösterilmesi, ilerleyen süreçte benzer pek çok ürünün daha piyasaya sürülmesiyle sonuçlanacak gibi gözüküyor. Neler olacağını bekleyip görelim.

(Visited 24 times, 1 visits today)